Opis

IPC-HFW2449S-S-IL-0280B

IPC-HFW2449S-S-IL to ekonomiczna kamera z serii WizSense S2, która jest wykorzystywana do tworzenia systemów wizyjnych. Wyposażona jest w zaawansowane funkcje, takie jak funkcje AI (perymetria, SMD plus) oraz Smart Dual Illuminators. Wyposażona jest w przetwornik 1/2.9" 4MP i HD CMOS, zdolny do generowania obrazów o rozdzielczości 2688x1520. Ma wysoki poziom czułości i różne funkcje korekcji, na przykład WDR i 3DNR, które gwarantują jakość obrazu. Stały obiektyw 2,8 mm kamery pozwala na precyzyjne monitorowanie sceny. Dodatkowo kamera Smart Dual oferuje możliwość przełączania pomiędzy światłem białym a podczerwienią. Ponadto technologia AI z ochroną obwodową zwiększa poziom bezpieczeństwa i sprawia, że każda niepożądana aktywność jest monitorowana.

IPC-HFW2449S-S-IL to zaawansowany 4-megapikselowy system obrazowania CMOS o niskiej luminancji i wysokiej rozdzielczości. Wyposażona w przetwornik obrazu CMOS 1/2,9" kamera zapewnia maksymalną rozdzielczość 2688 x 1520 @ 20 fps i obsługuje 2560 x 1440 @ 25/30 fps. Wyposażona jest w kodek H.265 zapewniający wysoki stopień kompresji i ultra niską przepływność, a także wbudowaną diodę LED o ciepłym świetle/IR z maksymalną odległością oświetlenia 30 m i maksymalną odległością ciepłego światła 30 m. Dodatkowo posiada ROI, SMART H.264+/H.265+ i inne elastyczne możliwości kodowania, dzięki czemu może być stosowana w środowiskach o różnej szerokości pasma i pamięci masowej. Jest również wyposażony w tryb rotacji, WDR, 3D NR, HLC, BLC i cyfrowe znakowanie wodne, aby dostosować się do różnych scen monitorowania. Ta kamera jest idealna do inteligentnego monitorowania, takiego jak włamania i tripwire. IPC-HFW2449S-S-IL jest idealnym wyborem dla każdej aplikacji nadzoru.

Zarządzanie przez przeglądarkę


×

Kamera Dahua IP Lite jest wygodnie zarządzana i programowana za pomocą przyjaznego interfejsu o nazwie WEB serwer, do którego dostęp można uzyskać za pośrednictwem przeglądarki internetowej.
Program ten pozwala użytkownikom nie tylko testować kamerę i oglądać jej materiał na żywo, ale także dostosowywać zaawansowane cechy i funkcje urządzenia.

Funkcje AI w kamerach Dahua


W ciągu ostatnich kilku lat AI została wykorzystana w szerokim zakresie obszarów bezpieczeństwa. Wraz z postępem technologii zwiększono wydajność AI, zwiększając tym samym dokładność rozwiązań. W przeciwieństwie do tradycyjnych inteligentnych funkcji (IVS), rozwiązania AI zapewniają zwiększoną precyzję podczas analizy zawartości obrazu. Kamery sieciowe Dahua posiadają nowe inteligentne funkcje, które działają dobrze nawet w najtrudniejszych warunkach oświetleniowych. Dodatkowo, dzięki zastosowaniu algorytmów głębokiego uczenia się, urządzenie może wykonywać kluczowe zadania, takie jak ochrona perymetryczna i porządkowanie obrazów z kategoryzacją zidentyfikowanych obiektów, dokładniej niż kiedykolwiek wcześniej.

Ochrona perymetryczna


Podstawowym celem funkcji ochrony perymetrycznej jest rozpoznanie intruza, gdy przekroczy on określoną linię lub dostanie się do zabezpieczonego obszaru. Kamera z funkcją Deep Learning jest w stanie odróżnić rzeczy, które naruszają zarządzany obszar, jak np. samochód od drzewa, czy człowieka od zwierzęcia. Co więcej, emituje alarm, gdy zidentyfikowane zostanie niepożądane zdarzenie.

Smart Motion Detection Plus (SMD+)


W technologii Dahua Smart Motion Detection zastosowano zaawansowany algorytm, który dokładnie rozpoznaje i klasyfikuje cele, które powodują wykrycie ruchu, a także usuwa nieistotne obiekty. Dzięki temu system minimalizuje liczbę fałszywych alarmów.

Smart Dual Illuminators


Kamera IP Dahua Smart Dual została zaprojektowana z funkcją Smart Dual Illumination, która pozwala użytkownikowi na przełączanie pomiędzy dwoma ustawieniami oświetlenia. Ustawienie to jest aktywowane w momencie wykrycia obiektu w monitorowanej przestrzeni, a po opuszczeniu obszaru przez obiekt oświetlacz LED o białym świetle przełączy się na tryb oświetlenia w podczerwieni (IR). Oprócz tego ustawienia kamera posiada 3 tryby oświetlenia do wyboru: tryb IR, tryb światła białego lub tryb Smart Dual Illuminators.

Oświetlacz IR


Kamera ta wyposażona jest w jedną diodę LED na podczerwień, której maksymalny zasięg wynosi 30 metrów. Można jej używać tylko w trybie IR Mode lub Smart Illumination.

Oświetlacz światła ciepłego


Kamera ta posiada pojedynczą diodę LED, która emituje światło w spektrum widzialnym na odległość do 30 metrów. Oświetlacz ten posiada dwie opcje do wyboru: tryb białego światła lub inteligentne podświetlenie.

Wbudowany mikrofon


Urządzenie rejestrujące dźwięk jest zintegrowane z kamerą, co umożliwia przechwytywanie dodatkowego dźwięku w tym samym czasie, w którym odbywa się nagranie wideo.

Slot karty pamięci


Kamera posiada slot na kartę microSD, która może pomieścić do 256GB. Karta ta może służyć jako dodatkowy nośnik nagrań, które można zapisać lokalnie.

Klasa szczelności IP67


Doskonała konstrukcja obudowy weryfikuje stopień ochrony IP67 urządzenia.

Integracja


Kamera jest zgodna ze standardem ONVIF (Open Network Video Interface Forum), który jest próbą ujednolicenia protokołu wykorzystywanego do komunikacji pomiędzy produktami różnych firm.

3DNR - System redukcji szumów


System redukcji szumów pozwala na utrzymanie stałej jakości obrazu bez względu na siłę sygnału. Funkcja ta strzeże nagrania przed zniekształceniem, a jej efektem jest czysty i ostry obraz.

WDR - Poszerzony zakres dynamiki


System WDR zapewnia ostry i żywy obraz dzięki skutecznej regulacji nadmiernie jasnych i przyciemnionych fragmentów w materiale video. System ten pozwala na zachowanie widoczności całego monitoringu nawet w miejscach o zmiennej ilości światła w obserwowanym obszarze.

BLC - Kompensacja światła wstecznego


Funkcja ta pomaga przeciwdziałać konsekwencjom skierowania kamery na silne źródło światła, które powoduje, że pierwszy plan staje się niewyraźny i niemożliwy do rozszyfrowania. Aby to naprawić, pierwszy plan jest rozjaśniany, choć kosztem tego, że tło również staje się jaśniejsze. Ogólnie rzecz biorąc, funkcja ta poprawia jakość obrazu.

HLC - Kompensacja mocnego oświetlenia


Algorytm jest w stanie znaleźć obszary obrazu, które są zbyt jasne i tworzy maskę, aby zablokować światło, umożliwiając wyraźniejszy widok. Tryb HLC jest niezwykle pomocny przy oglądaniu podziemnych parkingów, ponieważ jest w stanie rozszyfrować numery tablic rejestracyjnych, które zostały przesłonięte przez intensywność wiązki światła reflektorów.

Funkcja inteligentnego oświetlenia


Inteligentny system oświetlenia pozwala modyfikować proste cechy obrazu, takie jak ekspozycja, kontrast i jasność. Procesor konsekwentnie ocenia obraz i szybko zmniejsza siłę światła podczerwonego, jeśli zidentyfikuje zbyt dużą jasność. W rezultacie obraz jest bardziej dostrzegalny, a prześwietlenie zostaje wyeliminowane.

RoI - Funkcja Region of Interest


System Region of Interest umożliwia użytkownikom podniesienie jakości materiału video rejestrowanego w obrębie wybranych przez nich fragmentów sceny. Dzięki funkcji ROI łatwiej jest nagrać materiał wideo w sposób ekonomiczny i zmniejszyć rozmiar całego pliku wideo, zachowując przy tym oryginalną jakość obrazu w ważnych obszarach.

Maski prywatności


Kamera ma możliwość dostosowania swojego działania do potrzeb danej lokalizacji poprzez umożliwienie użytkownikowi tworzenia stref prywatności. Ten system masek prywatności pozwala użytkownikowi na zdefiniowanie obszarów obrazu, które będą pomijane w nagraniach z monitoringu.

AWB - Automatyczny balans bieli


Inteligentny system AWB umożliwia rejestrowanie nagrań wideo z realistycznym balansem bieli. Funkcja ta ocenia otoczenie kamery i automatycznie zmienia ustawienia obrazu.

Zasilanie poprzez technologie PoE


Power over Ethernet (PoE) to technologia, która upraszcza konfigurację i zarządzanie urządzeniami sieciowymi. Obsługuje standard 802.3af, dzięki czemu możliwe jest podłączenie kamery IP do kabla UTP. Eliminuje to konieczność prowadzenia dodatkowego okablowania, co ułatwia instalację kamery w zdalnej lokalizacji, która może nie mieć dostępu do tradycyjnego źródła zasilania.

Obsługa kompresji H.265 i Smart kodek


Format kompresji H.265 wykorzystuje najnowocześniejszą technologię w celu zwiększenia stosunku między przepustowością strumienia a jakością obrazu. . Inteligentny kodek H.265+ oferuje obraz o wysokiej rozdzielczości bez konieczności zużywania dużej ilości zasobów sieciowych. Charakteryzuje się dynamicznym GOP, dynamicznym ROI, zmiennym kadrowaniem oraz inteligentną redukcją szumów. W porównaniu ze standardem H.265 zapewnia oszczędność pasma i pamięci masowej nawet o 70%.

Dahua ToolBox


×

Dahua ToolBox służy jako medium do dystrybucji różnych aplikacji, takich jak Smart PSS i ConfigTool, które umożliwiają użytkownikom konfigurację i aktualizację systemu CCTV, zarówno lokalnie, jak i zdalnie.
Najnowszą wersję Dahua ToolBox można pobrać ze strony internetowej Producenta.

Opis i pobieranie aplikacji Dahua Toolbox

ConfigTool


ConfigTool to przyjazny dla użytkownika program do badania, konfigurowania i korygowania urządzeń Dahua.
Jest on szczególnie przydatny do ustawiania haseł dostępu i przywracania ich do wartości domyślnych.
Narzędzie umożliwia szybkie zlokalizowanie kamer IPC i rejestratorów (NVR, XVR) w sieci na podstawie ich adresu MAC.

Opis i pobieranie aplikacji ConfigTool
×

Smart PSS


×

Aplikacja SmartPSS (Professional Surveillance System) firmy Dahua to wygodne oprogramowanie przeznaczone do współpracy z analogowymi rejestratorami cyfrowymi, sieciowymi rejestratorami NVR, kamerami megapikselowymi IP, dzwonkami wideo IP, urządzeniami pamięci masowej SVR oraz innymi urządzeniami DAHUA, które posiadają wbudowany interfejs sieciowy.
Aplikacja ta może obsłużyć do 1000 połączeń i pozwala na zdalne sterowanie rejestratorem, umożliwiając zarówno obserwację obrazu z kamer w czasie rzeczywistym, jak i modyfikację opcji ustawień.
Ponadto, program SmartPSS jest dostępny w wielu językach, w tym w języku polskim.
Dzięki elastycznej konfiguracji i przyjazności dla użytkownika, oprogramowanie to jest powszechnie stosowane w małych i średnich projektach nadzoru.

Opis i pobieranie aplikacji Smart PSS

DSS Express


DSS Express to wygodny program VMS, który można skonfigurować na komputerze lub serwerze.
Program ten jest korzystny dla osób, które potrzebują podstawowego systemu obsługi i nadzoru wideo dla telewizji przemysłowej.
Można go rozbudować poprzez zakup dodatkowych licencji, udostępniając użytkownikowi kontrolę dostępu, systemy VDP oraz urządzenia alarmowe.
DSS Express to idealny wybór dla małych i średnich projektów.

Opis i pobieranie aplikacji DSS Express
×

DSS Pro


×

System DSS Pro jest niezwykle niezawodnym, regulowanym i wielkoskalowym systemem centralnej administracji.
Posiada konstrukcję klient-serwer, która umożliwia połączenie z różnymi systemami monitoringu.
Dzięki temu może zarządzać kontrolą urządzeń, alarmami, dostępem użytkowników, a także oferuje możliwość przechowywania danych, obsługę ścian wideo, map i innych zaawansowanych funkcji.

Opis i pobieranie aplikacji DSS Pro

Project Design Tool


Project Design Tool to narzędzie do projektowania propozycji inżynierskich kamer w oparciu o sceny instalacyjne.
Dzięki projektowi narzędzi użytkownicy mogą wyświetlać wyniki propozycji w żywy sposób i eksportować listę produktów w celu uzyskania przewodnika po zakupie i instalacji.

Opis i pobieranie aplikacji Project Design Tool
×

DMSS


DMSS (Dahua Mobile Security Surveillance) to aplikacja mobilna przeznaczona dla użytkowników i instalatorów do zarządzania zdalnym monitoringiem poprzez smartfony lub tablety.
Pozwala ona na zdalne sterowanie urządzeniami Dahua Technology (kamery IP, wideodomofony IP, rejestratory XVR/NVR, kontrolery dostępu, centrale alarmowe), przeglądanie filmów, sterowanie PTZ, obsługę audio, robienie zrzutów i nagrywanie materiałów z monitoringu.
Aplikacja umożliwia również dodawanie urządzeń i ulubionych kanałów do list, zdalne odtwarzanie nagrań oraz wysyłanie powiadomień o uruchomieniu alarmów.
Więcej informacji na temat konfiguracji i funkcji można znaleźć na oficjalnym portalu Dahua Wiki i kanale YouTube.
DMSS to bezpieczne i skuteczne narzędzie do podglądu kamer w telefonie, zapewniające wygodny dostęp do monitoringu i pozwalające mieć kontrolę przez cały dzień i noc.

Opis i pobieranie aplikacji DMSS
×

Specyfikacja produktu

Camera
Przetwornik obrazu OS
Max. Rozdzielczość 2688 (H) × 1520 (V)
ROM 128 MB
RAM 128 MB
Skanowanie Progressive
Elektroniczny Auto/Manual 1/3 s–1/100,000 s
Minimalne oświetlenie Kolor 0.0008 [email protected] (B/W, 30 IRE) 0 lux (Illuminator on)
S/N >56 dB
Dystans 30 m (98.43 ft) (IR), 30 m (98.43 ft) (Warm light)
Sterowanie włączaniem/wyłączaniem iluminatora Auto;Manual
Liczba oświetlaczy 1 (IR LED); 1 (Warm light)
Przesuwanie / pochylanie / obracanie Pan: 0°–360° Tilt: 0°–90° Rotation: 0°–360°
Obiektyw
Typ obiektywu Fixed-focal
Mocowanie obiektywu M12
Długość ogniskowa 8m
Przysłona F1.6
Pole widzenia 2.8 mm: H: 95°; V: 52°; D: 114°; 3.6 mm: H: 78°; V: 41°; D: 94°
Iris Fixed
Bliska odległość ogniskowania 2.8 mm: 0.9 m (2.95 ft); 3.6 mm: 1.6 m (5.25 ft)
Odległość DORI Lens Detekcja Obserwacja Rozpoznanie Identyfikacja
2.8 mm 63.6 m (208.66 ft) 25.4 m (83.33 ft) 12.7 m (41.67 ft) 6.4 m (20.99 ft)
3.6 mm 85.4 m (280.18 ft) 34.2 m (112.20 ft) 17.1 m (56.10 ft) 5 m (27.89 ft)
Inteligentne funkcje
IVS Intrusion, tripwire (the two functions support the classification and accurate detection of vehicle and human)
Wyszukiwanie Work together with Smart NVR to perform refine intelligent search, event extraction and merging to event videos
Video
Kompresja H.264H; H.265; H.264; H.264B; MJPEG (Only supported by the sub stream)
Smart Codec Smart H.265+; Smart H.264+
Częstotliwość wyświetlania klatek Main stream: 2688 × 1520@(1–20 fps)/2566 × 1440@(1–25/30 fps) Sub stream: 704 × 576@(1–25 fps)/704 × 480@(1–30 fps) *The values above are the max. frame rates of each stream; for multiple streams, the values will be subjected to the total encoding capacity.
Zdolność strumieniowa 2 streams
Rezolucja VGA
Szybkość transmisji CBR/VBR
Strumień wideo H.264: 32 kbps–6144 kbps; H.265: 12 kbps–6144 kbps
Dzień/noc Auto (ICR)/Color/B/W
BLC Yes
HLC Yes
WDR 120 dB
Balans bieli Auto; natural; street lamp; outdoor; manual; regional custom
Gain Auto;Manual
Redukcja szumów 3D NR
Detekcja ruchu OFF/ON (4 areas, rectangular)
Region zainteresowania Yes (4 areas)
Inteligentne oświetlenie Yes
Obrót obrazu 0°/90°/180°/270° (Support 90°/270° with 2688 ×1560 resolution and lower)
Mirror Yes
Maski prywatności 4 areas
Audio
Wbudowany mikrofon Yes
Kompresja dźwięku G.711a; G.711Mu; PCM; G.726
Alarm
Zdarzenie alarmowe No SD card; SD card full; SD card error; network disconnection; IP conflict; illegal access; motion detection; video tampering; tripwire; intrusion; SMD; voltage detection; security exception
Network
Port RJ-45
SDK Yes
Protokół sieciowy ARP
Interoperacyjność ONVIF (Profile S/Profile T); CGI; P2P; Milestone
Użytkownik/host 6 (Total bandwidth: 36 M)
Storage FTP; SFTP; Micro SD card (support max. 256 GB)
Przeglądarka IE; Chrome; Firefox
Zarządzanie DSS; DMSS
Klient mobilny iOS; Android
Bezpieczeństwo cybernetyczne Konfiguracja
Certyfikaty
Certyfikaty CE Zgodność FCC
Moc
Zasilacz 12 VDC/PoE (802.3af)
Pobór energii Ogólne Max. (H.265 + intelligence + WDR + warm light): 4.4 W (12 VDC); 5.2 W (PoE)
Środowisko
Temperatura robocza –40 °C to +60 °C (–40 °F to +140 °F)
Wilgotność ≤95%
Temepratura przechowywania –40 °C to +60 °C (–40 °F to +140 °F)
Protection IP67
Struktura
Obudowa Metal
Wymiary 166.2 mm × 70 mm × 70 mm (6.54" × 2.76" × 2.76") (L × W × H)
Waga netto 0.48 kg (1.06 lb)
Waga brutto 0.59 kg (1.30 lb)

Najważniejsze cechy

Specyfikacja produktu
Producent: DAHUA