Aktualności

Planujesz założenie systemu alarmowego, który chroniłby Twoje mieszkanie? W tym artykule dowiesz się nieco o elementach takiego systemu, sposobie działania alarmu oraz jaki system alarmowy do domu wybrać.

Monitoring jest już standardem w biurach, magazynach, sklepach, galeriach handlowych, a nawet w przestrzeni publicznej – nadzorowaniu ulic czy parków. Możemy go spotkać wszędzie tam, gdzie potencjalnie może wystąpić jakieś zagrożenie. Coraz częściej pojawia się również pytanie, czy wystarczająco dobrze dbamy o bezpieczeństwo we własnym domu? Co zrobić, aby skutecznie zabezpieczyć siebie i swoje mienie? W tym artykule dowiesz się jaki monitoring do domu wybrać.

Wideodomofony zyskują na popularności wśród klientów i stanowią coraz częstszy wybór na tle innych systemów kontroli dostępu. Dzięki wbudowanej kamerze oraz zastosowaniu w nich wielu innych użytecznych funkcji, zdecydowanie przewyższają tradycyjne domofony, które umożliwiają jedynie komunikację głosową.

Branża CCTV ciągle się rozwija, czołowi producenci wprowadzają na rynek coraz bardziej innowacyjne i funkcjonalne urządzenia. Jednym z podstawowych parametrów kamer do monitoringu wizyjnego jest rozdzielczość mierzona w megapikselach.

Jako użytkownicy smartfonów jesteśmy przyzwyczajeni do pojawiania się na rynku kolejnych modeli z wbudowanymi aparatami o coraz większej rozdzielczości. Dlatego np. 2MP kojarzy nam się ze zdjęciem słabej jakości.

Dynamiczny rozwój technologii sprawił, że na rynku systemów zabezpieczeń coraz częściej pojawiają się inteligentne urządzenia. Zastosowanie sztucznej inteligencji w urządzeniach CCTV pozwala osiągnąć jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa. Dzięki zastosowaniu technologii głębokiego uczenia w kamerach oraz rejestratorach, posiadają one opcje inteligentnych analityk, żeby jeszcze bardziej precyzyjnie interpretować nagrywany obraz.

Technologia sieci kratowej swój początek miała w jednostkach wojskowych. Od jakiegoś czasu coraz częściej działa też w dużych obiektach komercyjnych lub użyteczności publicznej. Sieć mesh, inaczej sieć kratowa to system dystrybucji sieci bezprzewodowej Wi-Fi na dużych obszarach. Budowa takiej sieci opiera na się na wielu punktach dostępowych tworzących jednolitą sieć. Dzięki temu rozwiązaniu wyeliminować można martwe strefy oraz znacznie zwiększyć strefę objętą siecią bezprzewodową. Sieć mesh nadaje też tylko jeden SSID na całą sieć, dzięki czemu przemieszczając się po obszarze i jednocześnie korzystając z kolejnych punktów dostępowych nasze połączenie jest niezmienne. Sieć nie rozłącza się przy wejściu w kolejną strefę dystrybucji.

Skalowalne systemy alarmowe DSC znajdą zastosowanie w niemal każdym miejscu. Precyzyjna technologia cyfrowa oraz różnorodność rozwiązań przewodowych, bezprzewodowych i hybrydowych pozwalają na stworzenie systemu bezpieczeństwa dowolnej wielkości.

W tym artykule dowiesz się jak uzyskać błyskawiczny dostęp do szukanych scen w nagraniach z kamer oraz poznasz zaawansowane funkcje analizy wideo. Axxon Next to otwarta i uniwersalna platforma, służąca do zarządzania oraz analizy wideo, pozwalająca na współpracę z innymi urządzeniami i systemami. Wspiera ponad 1500 urządzeń IP różnych producentów i umożliwia zdalny dostęp przy pomocy urządzeń mobilnych iOS i Android oraz przez przeglądarki internetowe. System nadzoru wideo oparty o oprogramowanie Axxon Next posiada wbudowany intuicyjny i przyjazny dla użytkownika interfejs, dzięki któremu korzystanie z zaawansowanych funkcji systemu staje się jeszcze prostsze. Poniżej przedstawione są wybrane funkcje oprogramowania.

Co zrobić w sytuacji potrzeby instalacji monitoringu przy wejściu do budynku np. w holu, w którym znajduje się dużo okien? W takich okolicznościach rejestracja wyraźnego i szczegółowego obrazu jest utrudniona przez ostre światło wpadające z zewnątrz. Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie kamery do monitoringu z dobrą technologią WDR (Wide Dynamic Range).

Hikvision ma dla użytkowników nowoczesne rozwiązanie dla monitoringu. Nowa seria kamer termowizyjnych HeatPro pozwala na jeszcze skuteczniejszy monitoring wizyjny i szybszą detekcję. Dokładność, czułość oraz zastosowanie inteligentnych technologii gwarantuje, że żaden intruz nie przejdzie niezauważony przez nadzorowany obszar.