LKTO-16R-FPS to zabezpieczenie przepięciowe na koncentryk i skrętkę z dystrybucją zasilania. Jest to innowacyjne urządzenie, które łączy w sobie właściwości paneli LKO i LKT w jednej obudowie. Dzięki takiemu połączeniu każdy kanał może być indywidualnie dostosowany zarówno dla skrętki UTP, jak i dla przewodu koncentrycznego.

LKTO-16R-FPS jest montowany w szafach Rack 19″ (wiszących oraz wolnostojących), a dzięki  zakupie dodatkowych uchwytów LK-MOUNT istnieje możliwość montażu zarówno na przednich, jak i na tylnych szynach szaf (na tylnych szynach możemy je montować pod kątem 45 stopni). Wybór rodzaju połączenia jest dokonywany, przez odpowiednie przestawienie zworek w pozycji „Coaxial” lub „UTP”.

LKTO-16R-FPS został wyposażony w  trójstopniowe zabezpieczenie antyprzepięciowe, ogranicza możliwość uszkodzenia urządzeń nadawczych (kamery) oraz odbiorczych (rejestratory) przed skutkami przepięć, wyładowań atmosferycznych oraz aktami wandalizmu. Panel działa dwukierunkowo, więc możliwe jest zastosowanie go po stronie nadawczej jak i odbiorczej.  W każdym z obwodów transformatora jest wyposażony w odłączany filtr podbijający wysokie częstotliwości, który ma duże znaczenie przy długich przewodach, lecz przy krótkich odcinkach powinien być odłączony w celu eliminacji efektu pulsowania.

Panel posiada separację pomiędzy poszczególnymi kanałami, co umożliwia zastosowanie separatorów galwanicznych lub optycznych produkcji Ewimar. płytę zasilającą FPS, która dostarcza 16 niezależnych wyjść zasilających do kamer z zabezpieczeniem, chroniącym przed zwarciem oraz wyładowaniem atmosferycznym. LKTO-16R-FPS sygnalizuje zwarcie zasilania za pomocą sygnalizacji akustycznej i optycznej.

  • Wejścia uniwersalne dla skrętki i koncentryka
  • Dystrybucja zasilania 12V DC dla 16 kamer (24V na zamówienie)
  • Odprowadzanie ładunku do ziemi
  • Wbudowane transformatory dla skrętki UTP

Specyfikacja

Model

LKTO-16R-FPS

Producent

Ewimar

Napięcie nominalne toru wideo5 V
Maksymalne ciągłe napięcie toru wideo6 V
Nominalny prąd wyładowczy (8/20µs) toru wideo5 kA
Maksymalny prąd wyładowczy (8/20µs) toru wideo10 kA
Napięcie protekcji (10/700µs) toru wideo< 20 V
Czas reakcji toru wideo≤ 1 ns
Tłumienie toru wideo≤ 0.5 dB
Impedancja szeregowa toru wideo≤ 1Ω
Pasmo przenoszenia toru wideo0-100 MH
Czas reakcji toru zasilania≤ 25 ns
Napięcie nominalne toru zasilania24 V
Maksymalne ciągłe napięcie toru zasilania36 V
Nominalny prąd wyładowczy (8/20µs) toru zasilania5 kA
Maksymalny prąd wyładowczy (8/20µs) toru zasilania10 kA
Napięcie protekcji toru zasilania< 200 V
Prąd przeciążenia toru zasilania≤ 10 A
Prąd upływu toru zasilania≤ 5 µA