LKTO-16R to zabezpieczenie przepięciowe na koncentryk i skrętkę. Jest to innowacyjne urządzenie, które łączy w sobie właściwości paneli LKO i LKT w jednej obudowie. Dzięki takiemu połączeniu każdy kanał może być indywidualnie dostosowany zarówno dla skrętki UTP, jak i dla przewodu koncentrycznego. Panel jest montowany w szafach Rack 19″ (wiszących oraz wolnostojących), a dzięki  zakupie dodatkowych uchwytów LK-MOUNT istnieje możliwość montażu zarówno na przednich, jak i na tylnych szynach szaf (na tylnych szynach możemy je montować pod kątem 45 stopni). Wybór rodzaju połączenia jest dokonywany, przez odpowiednie przestawienie zworek w pozycji „Coaxial” lub „UTP”.

LKTO-16R został wyposażony w  trójstopniowe zabezpieczenie antyprzepięciowe, ogranicza możliwość uszkodzenia urządzeń nadawczych (kamery) oraz odbiorczych (rejestratory) przed skutkami przepięć, wyładowań atmosferycznych oraz aktami wandalizmu.

Panel LKTO-16R działa dwukierunkowo, więc możliwe jest zastosowanie go po stronie nadawczej jak i odbiorczej.  W każdym z obwodów transformatora jest wyposażony w odłączany filtr podbijający wysokie częstotliwości, który ma duże znaczenie przy długich przewodach, lecz przy krótkich odcinkach powinien być odłączony w celu eliminacji efektu pulsowania. LKTO-16R posiada separację pomiędzy poszczególnymi kanałami, co umożliwia zastosowanie separatorów galwanicznych lub optycznych produkcji Ewimar.

  • Wejścia uniwersalne dla skrętki i koncentryka
  • 3 stopnie ochrony przeciwprzepięciowe
  • Odprowadzanie ładunku do ziemi
  • Wbudowane transformatory dla skrętki UTP

Specyfikacja

Model

LKTO-16R

Producent

Ewimar

Napięcie nominalne toru wideo5 V
Maksymalne ciągłe napięcie toru wideo6 V
Nominalny prąd wyładowczy (8/20µs) toru wideo5 kA
Maksymalny prąd wyładowczy (8/20µs) toru wideo10 kA
Napięcie protekcji (10/700µs) toru wideo< 20 V
Czas reakcji toru wideo≤ 1 ns
Tłumienie toru wideo≤ 0.5 dB
Impedancja szeregowa toru wideo≤ 1Ω
Pasmo przenoszenia toru wideo0-100 MH