LST-8R-FPS to separator i transformator Video do systemów analogowych z dystrybucją zasilania. Separator został stworzony w celu zamiany sygnału Video ze skrętki komputerowej na przewód koncentryczny oraz do zabezpieczenia urządzeń telewizji przemysłowej, przed skutkami przepięć oraz różnic potencjałów.  8-kanałowy pasywny konwerter UTP jest zintegrowany z zabezpieczeniem toru wideo i separatorem galwanicznym w postaci panelu.

LST-8R-FPS został wyposażony w kilka bloków funkcjonalnych, które mają ułatwiać wykonywanie instalacji przewodów do rejestratorów cyfrowych lub krosownic wizyjnych. W separatorze użyto 3-stopniowego zabezpieczenia, mające za zadanie chronić urządzenia odbiorcze przed skutkami przepięć, wyładowań atmosferycznych oraz podania wysokiego napięcia przez dłuższy czas. Dzięki użyciu dławika przeciwzakłóceniowego, urządzenie skutecznie eliminuje interferencje pomiędzy kamerami, pochodzące od źródła zasilania z różnych faz.

Separator LST-8R-FPS galwaniczny skutecznie niweluje zakłócenia obrazu, powstałe w wyniku występowania różnicy potencjałów na przewodach wizyjnych. Zabezpiecza urządzenia takie jak kamery i rejestratory przed uszkodzeniem, także w wyniku pojawiających się w przewodach pętli mas.  Specjalnie zaprojektowana podpórka z otworami, służy do trwałego zamocowania przewodów za pomocą opasek, dzięki czemu wyrwanie przewodu nie jest możliwe, nawet przy użyciu dużej siły. LST-8R-FPS został skonstruowany tak, aby dzięki odpowiednio wyprofilowanym otworom montaż w szafach Rack staje się znacznie prostszy, a dzięki użyciu zestawu LK-MOUNT, panel może być montowany z tyłu szafy pod kątem 45 stopni.

Separator LST-8R-FPS jest także wyposażony w dodatkową płytę zasilającą FPS, która dostarcza 8 niezależnych wyjść zasilających do kamer z zabezpieczeniem, chroniącym przed zwarciem oraz wyładowaniem atmosferycznym. Panele serii LST w pełni kompatybilne są z zabezpieczeniami przeciwprzepięciowymi serii LKT oraz SUG. LST-8R-FPS sygnalizuje zwarcie zasilania za pomocą sygnalizacji akustycznej i optycznej.

  • Dystrybucja zasilania 12V DC dla 8 kamer (24V na zamówienie)
  • Separacja galwaniczna oparta na rdzeniu amorficznym
  • Niski poziom tłumienia sygnału
  • Optyczna i dźwiękowa sygnalizacja zwarcia

Specyfikacja

Model

LST-8R-FPS

Producent

Ewimar

Napięcie nominalne toru wideo5 V
Maksymalne ciągłe napięcie toru wideo6 V
Nominalny prąd wyładowczy (8/20µs) toru wideo5 kA
Maksymalny prąd wyładowczy (8/20µs) toru wideo10 kA
Napięcie protekcji (10/700µs) toru wideo< 20 V
Czas reakcji toru wideo≤ 1 ns
Tłumienie toru wideo≤ 0.5 dB
Impedancja szeregowa toru wideo≤ 1Ω
Pasmo przenoszenia toru wideo0-100 MH
Zabezpieczenie antyprzepięcioweIskrownik, Ochronnik gazowy, Transil
Napięcie rozładowania75V, Transil 8,2V
Prąd rozładowania

2 x 10kA,

Transil: 57A

Separacja galwaniczna600V (min.)
Napięcie nominalne toru zasilania24 V
Maksymalne ciągłe napięcie toru zasilania36 V
Nominalny prąd wyładowczy (8/20µs) toru zasilania5 kA
Maksymalny prąd wyładowczy (8/20µs) toru zasilania10 kA
Napięcie protekcji toru zasilania< 200 V
Prąd przeciążenia toru zasilania≤ 10 A
Prąd upływu toru zasilania≤ 5 µA
Czas reakcji toru zasilania≤ 25 ns