LHD-16R-PRO to 16-kanałowy, wielofunkcyjny panel, który instalowany jest w szafie RACK 19″. Panel został stworzony, aby połączyć w sobie funkcje porządkujące, stabilizujące połączenie przewodów, stanowi wysokiej klasy zabezpieczenie w systemach wykorzystujących skrętkę UTP jak i przewód  koncentryczny 75 Ohm, dedykowanym do urządzeń telewizji przemysłowej High Definition, wykorzystującym sygnały w standardzie AHD, HD-CVI, HD-TVI. Każdy kanał jest uniwersalny dla przewodów UTP oraz koncentrycznych. Mogą być one indywidualnie przeznaczone dla jednego z typów przewodów.

Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe na koncentryk i skrętkę EWIMAR LHD-16R-PRO wykorzystuje 3 stopnie ochrony działające w odpowiedniej kolejności podczas wyładowań atmosferycznych lub przy innych mniejszych lub większych przepięciach. W momencie standardowej pracy, zabezpieczenie nie jest galwanicznie połączone z uziemieniem dzięki temu nie powoduje to szkodliwych pętli mas oraz zakłóceń sygnału HD.

Zadanie LHD-16R-PRO polega na sprowadzeniu ładunku elektrycznego do jego obwodów już na początku powstania przepięcia, opóźnia to pojawienie się destrukcyjnego napięcia na obwodach urządzeń CCTV. W momencie pojawienia się głównego impulsu przepięciowego, odprowadzany on jest do ziemi przy pomocy oddzielnego przewodu. Przepięcia powstające wewnątrz przewodów jak i przepięcia wtórne, eliminowane są przez oddzielny obwód, odsprzęgany specjalnym rezystorem. Powoduje to wysoką trwałość urządzenia na impulsy wielokrotne oraz odpowiednią kolejność działania poszczególnych stopni ochronnych.

  • Montaż w szafach Rack 19″
  • 3 stopnie ochrony przeciwprzepięciowej
  • Wejścia uniwersalne dla skrętki i koncentryka
  • Wbudowane transformatory dla skrętki UTP

Kanały od siebie odseparowane, dzięki czemu każdy stanowi oddzielne urządzenie. W celu odpowiedniego ustawienia kanału do odpowiedniego przewodu należy przestawić zworki w pozycji „Coaxial” lub „UTP”. Panel LHD-16R-PRO to świetne rozwiązaniem dla instalacji, gdzie zastosowano różnego rodzaju przewody w różnych ilościach.

Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe na koncentryk i skrętkę EWIMAR LHD-16R-PRO

Specyfikacja

Model

LHD-16R-PRO

Producent

Ewimar

Ilość kanałów Video16
ObudowaMetalowa – Panel do szafy RACK 19”
Impedancja75 Ω
Przewód wejściowy (infrastruktura)Koncentryczny/UTP
Złącze wyjściowe (urządzenie chronione)Gniazdo BNC
Pasmo przenoszenia100 MHz
Tłumienie0,2dB
Zabezpieczenie antyprzepięcioweIskrownik, Ochronnik Gazowy, Transil
Ochrona linia-ziemiaOchronnik gazowy: 90V, 2x10kA @ 8/20uS
Ochrona linia-liniaMostek ochronny: 6V, 15A 8/20uS
Maksymalny poziom przepięcia4kV
Pojemność obwodu zabezpieczenia2~4pF
Wymiary1U RACK 19” (482 mm x 115 mm x 42 mm )
Temperatura pracy-40˚C ~ +60˚C