0 0

Brak produktów w koszyku.

Wróć do sklepu

Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe LAN do ochrony kamer i mostów EWIMAR BOX-1-PTF-51-EXT/PoE zostało stworzone do ochrony punktów kamerowych IP, zamontowanych na ścianach, słupach lub wysięgnikach. Urządzenie cechuje się bardzo wysoką skutecznością ochrony na bezpośrednie wyładowania, wynoszące do 5kA @ 8/20μs oraz powyżej 5kA w wersji ze złączami śrubowymi. Dodatkowe obwody chronią zasilanie PoE przed niekontrolowanym wzrostem napięcia, spowodowanym zaindukowanym przepięciem. Zastosowana technologia MOSFET wielokrotnie ogranicza poziom napięcia udarowego, które może pojawić się po stronie chronionej w porównaniu do rozwiązań konwencjonalnych.

Zastosowanie dwóch złącz typu LSA (po stronie zagrożonej i chronionej) oraz gniazda RJ-45 po stronie chronionej pozwalają na wygodną konfigurację podłączenia infrastruktury kablowej. BOX-1-PTF-51-EXT/PoE może być używane z okablowaniem kategorii 5, 5e i 6, jednak ze względu na wewnętrzną konstrukcję szybkość połączenia będzie odbywać się w standardzie 100Base-T (100Mbit).

Seria Extreme posiada najnowsze rozwiązanie w postaci super-szybkich bezpieczników automatycznych, wykonywanych w technologii MOSFET. Zapewniają one bardzo niską oporność elektryczną podczas normalnej pracy, przez co w układzie LAN nie powodują żadnych strat. Podczas przepływu prądu, kontrolowane jest jego natężenie a wzrost powyżej ustalonej wartości, powoduje automatyczne odłączenie obwodu wyjściowego w czasie maksymalnym 1μs. Zapewnia to całkowite odizolowanie warstwy fizycznej LAN od przewodu na czas zaistnienia ryzyka oraz powoduje szybsze narastanie napięcia na elementach ochronnych, dzięki czemu szybciej odbywa się reakcja na powstałe przepięcie. Czas przepięcia może trwać nieprzerwanie przez długi czas, a po jego ustąpieniu połączenie elektryczne przywracane jest automatycznie w ciągu 1μs.

Produkt kompatybilny jest ze wszystkimi standardami PoE o maksymalnej mocy 60W.

Duża obudowa umożliwia wygodne wykonanie połączeń i wprowadzenie przewodu od kamery wraz ze wszystkimi złączami, co pozwala na ich ukrycie i zabezpieczenie przed wilgocią. BOX-1-PTF-51 może być zamontowany bezpośrednio na ścianie budynku lub na uchwycie słupowym U-BOX wraz z kamerą, co tworzy kompaktowe rozwiązanie.

Produkt posiada wysokiej jakości hermetyczną obudowę, jednak ze względu na konieczność przeprowadzania przewodów od kamery, jeden z otworów posiada gumową membranę bez możliwości całkowitego jej uszczelnienia. Produkt zawsze należy montować wyprowadzeniami do dołu, unikając montażu tuż nad elementami gdzie odbijająca się woda może wpadać do urządzenia od dołu. Nie można również montować poniżej gruntu lub poziomu zbierającej się wody.

Może być stosowany z innymi zabezpieczeniami PRO lub EXT firmy Ewimar, jednak do zapewnienia pełnej ochrony linii napowietrznej, zalecanie jest zastosowanie dwóch takich samych urządzeń – po jednym na każdym końcu przewodu. Pozwala to zrównoważyć wytrzymałość udarową całego obwodu, bez względu na miejsce przeniknięcia ładunku elektrycznego.

BOX-1-PTF-51-EXT/PoEp

Specyfikacja

Model BOX-1-PTF-51-EXT/PoE
Producent

Ewimar

Linia danych  
Ilość kanałów 1
Zgodność z sieciami 10Base-T, 100Base-T (100Mbit)
Pojemność linia-linia 8-15pF @ 0V, 1Mhz
Rodzaj stosowanego okablowania Skrętka UTP/FTP kategorii 5, 5e, 6, 6A i 7
Złącze wejściowe (LINE) LSA (Krone)
Złącze wyjściowe (DEVICE) LSA (Krone) + RJ-45
Napięcie znamionowe DC (linia-ziemia) UN 90V DC
Napięcie maksymalne pracy trwałej (linia-ziemia) UC 110V DC
Poziom ochrony 1kV/μs (linia-ziemia) UP 600V
Prąd wyładowczy C1 (8/20µs, linia-ziemia ) Iimp 5kA
Napięcie znamionowe DC (linia-linia) UN 3,3V DC
Napięcie maksymalne pracy trwałej (linia-linia) UC 3,5V DC
Poziom ochrony 1kV/μs (linia-linia) UP C3 8V (po zadziałaniu MOSFET)
Prąd wyładowczy C1 (8/20µs, linia-linia ) Iimp 2kA
Chronione Linie 1-2, 3-6
Pojemność (linia-linia) @1MHz 6-15pF
Pojemność (linia-ziemia) @1MHz 2-3pF
Rezystancja szeregowa 6Ω / linię
Prąd znamionowy IN Tak
Płytka PCB 300mA / linię
Ilość stopni ochronnych 3 (GDT, MOSFET, TVS)
Element odsprzęgający Bezpiecznik MOSFET
Linia PoE  
Napięcie znamionowe DC (linia-linia) UN 58V DC
Napięcie maksymalne pracy trwałej (linia-linia) UC 64V DC
Poziom ochrony UP C3 93V
Prąd wyładowczy (8/20µs, linia-linia) Iimp C3 2kA (opcja A), 250A (opcja B)
Napięcie znamionowe DC (linia-ziemia) UN 90V DC
Napięcie maksymalne pracy trwałej (linia-ziemia) UC 110V DC
Poziom ochrony 1kV/μs (linia-ziemia) UP 600V
Prąd wyładowczy C1 (8/20µs, linia-ziemia ) Iimp 5kA
Chronione pary (1+2)-(3+6), (4+5)-(7+8)
Standard pracy PoE zgodny z IEEE 802.3af/at/bt-typ 3 (HiPoE, UPOE)
Wymiary 114 x 114 x 57 mm
Zastosowanie Wewnątrz / Zewnątrz
Sposób montażu Wolnostojąca, Montowana do ściany
Szczelność obudowy IP65 (z uwagami umieszczonymi w instrukcji obsługi)
Temperatura pracy -30ºC~60ºC