0 0

Brak produktów w koszyku.

Wróć do sklepu

LHSO-16R-EXT-FPS to 16-kanałowy separator AHD, HD-CVI, HD-TVI z zabezpieczeniem przeciwprzepięciowym i dystrybucją zasilania. LHSO-16R-EXT-FPS montowany jest w szafie Rack 19″. Konwerter dedykowany jest do instalacji telewizji przemysłowej wysokiej rozdzielczości, opartych na standardach HD-CVI, AHD oraz HD-TVI. Stanowi wielofunkcyjne urządzenie, które ułatwia podłączanie i układanie dużych ilości przewodów koncentrycznych a także zabezpieczenie instalacji przed skutkami przepięć i wyładowań atmosferycznych. Użyte w konwerterze zabezpieczenie przeciwprzepięciowe chroni urządzenia odbiorcze (rejestratory DVR) przed skutkami wyładowań atmosferycznych, przepięć i działań sabotażowych. Opcjonalnie zamontowana płyta FPS dostarcza zasilanie indywidualne do poszczególnych kamer przez oddzielne bezpieczniki automatyczne.

  • Montaż w szafach Rack 19″
  • 3 stopnie ochrony przeciwprzepięciowej
  • Superszybki czas zadziałania – bezpiecznik MOSFET
  • Izolacja galwaniczna 800VDC

Organizer przewodów – umożliwia łatwe podłączenie przewodów koncentrycznych bez potrzeby zaciskania złącz BNC oraz pozwala na trwałe i mocne przymocowanie dzięki któremu mamy pewność że nie stracą połączenia lub nie ulegną przypadkowemu wyrwaniu.

Separator galwaniczny – każdy kanał Video został wyposażony w pasywny separator galwaniczny, izolujący kamery od urządzeń odbiorczych (rejestratorów DVR). Jest to najbardziej skuteczna forma ochrony tych urządzeń przed wpływem efektu pętli mas, która może występować gdy zainstalowane są na konstrukcjach metalowych lub zasilane są z różnych źródeł prądu. Efekt pętli mas powoduje widoczne zakłócenia w obrazie a w skrajnych przypadkach doprowadza do uszkodzenia kamer lub rejestratorów. Duży impuls prądowy pętli mas powstaje również w czasie wyładowań atmosferycznych i separator galwaniczny skutecznie ogranicza ryzyko uszkodzeń.

Patch panel połączeniowy – wszystkie sygnały Video przechodzące przez LHST, wyprowadzone są za pomocą wysokiej jakości gniazd BNC. Połączenia z urządzeniami odbiorczymi (rejestratorami DVR) wykonywane są za pomocą patch-cordów BNC, co umożliwia łatwe przełączanie źródła sygnału pomiędzy poszczególnymi kanałami Video. Aby zapewnić trwałe i stabilne połączenia, zalecane jest używanie patch-cordów wysokiej jakości – dostępne również w ofercie Ewimar

Dystrybutor zasilania – opcjonalnie zamontowana płyta LKO-FPS dostarcza zasilanie indywidualnie do poszczególnych kamer przez oddzielne bezpieczniki automatyczne. Chroni to system CCTV przed całkowitą neutralizacją, przez zwarcie linii zasilania w jednym z dowolnych z kanałów. Stan zasilania poszczególnych kanałów sygnalizowany jest przez diody LED a w momencie załączenia zwarcie dodatkowo załączany jest sygnalizacja dźwiękowa. Stworzony w ten sposób centralny system zasilania może być łatwo wyposażony w układ awaryjnego zasilania w oparciu o zasilacz buforowy. Zasilacz stosowany z płytą FPS powinien mieć zapas wydajności prądowej minimum 50% poboru nominalnego, aby w momencie wystąpienia zwarcia nie powodowało to jego wyłączania się (dotyczy zasilaczy impulsowych).

Wbudowany bezpiecznik MOSFET – wysoką skuteczność ochrony przeciwprzepięciowej niewątpliwie ulepszono o nowoczesny bezpiecznik MOSFET. Którego zadaniem jest rozłączenie obwodu wejściowego, w czasie 1μS w momencie przekroczenia możliwie dopuszczalnego prądu udarowego o 1 mA. Zadaniem bezpieczników MOSFET jest ochrona dławików separatorów przed uszkodzeniem przez napływ dużego natężenia prądu.

Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe – chroni urządzenia odbiorcze (rejestratory DVR) przed skutkami wyładowań atmosferycznych, przepięć i działań sabotażowych. Wbudowane ochronniki gazowe z systemem odprowadzania ładunku chronią instalacje CCTV przenikaniem ładunków przepięciowych do urządzeń, dodatkowo każdy każdy obwód Video zabezpieczony jest przed wzrostem napięcia pomiędzy poszczególnymi żyłami przewodu.

Specyfikacja

Model LHSO-16R-EXT-FPS
Producent

Ewimar

Ilość kanałów Video 16
Impedancja 75  Ohm
Złącze wejściowe (Linia) Nisko stratne złącza śrubowe
Złącze wyjściowe (Urządzenie) Gniazdo BNC
Pasmo przenoszenia 50 MHz
Poziom izolacji 800V DC
Tłumienie 0,5dB @ 1MHz
Dystrybucja zasilania 16 kanałów zasilania 12V lub 24V
Zabezpieczenie przeciwprzepięciowe Ochronnik gazowy, transil, bezpiecznik MOSFET
Ochrona linia/ekran-ziemia Ochronnik gazowy 90v, 2x10kA @ 8/20uS
Ochrona ekran-linia Mostek ochronny 5V, 15A @ 8/20uS
Maksymalny poziom przepięcia ok. 10pF
Czas reakcji na przepięcie 1nS
Czas reakcji bezpiecznika MOSFET 1uS
Temperatura pracy -40˚C ~ +60˚C
Wymiary Rack 19″ / 1U