Prześlij obraz 4K na odległość do 200 metrów - bezprzewodowo!
6 586,67 zł brutto
AtenProdukt dostępny na zamówienie
8-portowy przełącznik KVM LCD Dual Rail ATEN CL5808N-ATA-AG to moduł sterujący gwarantujący dostęp do wielu komputerów z dwóch konsol PS/2 lub USB. Urządzenie posiada 19″ wyświetlacz, który jest podświetlany diodami LED. Ekran LCD i klawiatura/touchpad urządzenia wysuwają się niezależnie względem siebie. Możliwe jest szybkie i wygodne przełączanie na dowolny komputer za pomocą przełączników wyboru stacji i portu znajdujących się na module klawiatury. Nawet przy schowanej klawiaturze możliwe jest przełączanie linii za pomocą przycisków Port Up / Port Down znajdujących się na module monitora. Na panelu tylnym znajduje się dodatkowy port konsoli na potrzeby zarządzania przełącznikiem KVM LCD z opcjonalnych konsol zewnętrznych. Dzięki użyciu CL5909 istnieje możliwość na zarządzanie nawet 8 komputerami. Istnieje możliwość łańcuchowego połączenia do 31 kolejnych kompatybilnych przełączników KVM — to daje łącznie 256 komputerów, które można kontrolować z jednej konsoli obejmującej klawiaturę, monitor i mysz. W opakowaniu znajdują się: 1x przełącznik CL5808 ze standardowym zestawem do montażu w stelażu, 2x specjalny przewód KVM (VGA, USB, PS/2; 1.8m/6ft), 1x przewód konsoli (VGA, USB, PS/2; 27cm/0.88ft), 1x przewód do uaktualniania oprogramowania sprzętowego 1x przewód zasilający, 1x instrukcja obsługi.
– Wyjątkowe podświetlenie diodami LED – zaprojektowane przez firmę ATEN w celu podświetlania klawiatury i panelu dotykowego umożliwiające widoczność przy słabym oświetleniu
– Zintegrowana konsola KVM z 19-calowym podświetlanym diodami LED LCD monitorem w obudowie Dual Rail
– Konstrukcja zajmująca niewiele miejsca — z maks. 2 konsol (jedna magistrala) można sterować maks. 8 komputerami
– Możliwość łańcuchowego połączenia do 31 dodatkowych modułów* i kontrolowania do 256 komputerów z dwóch konsol (przez jedną magistralę)
– Podwójny interfejs, zapewniający obsługę komputerów i konsoli z klawiaturami i myszami PS/2 lub USB
– Obsługa peryferyjnych urządzeń USB z komputerów podłączonych do stacji lokalnej
– Możliwość obracania modułu o 120 stopni w celu dobrania najlepszego kąta patrzenia
– Zamek konsoli — możliwość zablokowania szuflady konsoli na czas nieużywania jej
– Obsługa wielu platform: Windows, Linux, Mac i Sun
– Obsługa klawiatur multimedialnych USB w komputerach PC, Mac i Sun
– Automatyczne wykrywanie interfejsów PS/2 i USB
– Emulacja klawiatury i myszy (PS/2 i USB) — płynne przełączanie i jednoczesne uruchamianie wielu komputerów, nawet jeśli konsola aktualnie steruje innym komputerem
– Dodatkowy port konsoli — możliwość zarządzania komputerami w przełączniku KVM LCD z zewnętrznej konsoli (monitor oraz klawiatura i mysz USB)
*W przypadku kompatybilnych przełączników KVM: ACS1208A, ACS1216A,CS1708A,CS1716A
– Obsługa zewnętrznej myszy USB
– Bardzo wysoka jakość grafiki — obsługa rozdzielczości do 1280 x 1024 przy 75 Hz
Niewymagane oprogramowanie — wygodne wybieranie komputera za pomocą przycisków na panelu przednim, skrótów klawiszowych oraz wielojęzycznego menu ekranowego (OSD)
– Automatyczne wykrywanie pozycji stacji w instalacjach łączonych łańcuchowo — bez konieczności przestawiania przełączników DIP (pozycja stacji jest wskazywana na panelu LED)
– Automatyczna rekonfiguracja nazw portów w przypadku zmiany sekwencji stacji
– Dwupoziomowe zabezpieczenie — tylko autoryzowany użytkownik widzi i może kontrolować komputery
– Przycisk zasilania LCD — pomaga lepiej oszczędzać energię i wydłuża czas pracy wyświetlacza
– Obsługa jednego konta administratora i czterech kont użytkowników z osobnymi profilami
– Tryb Auto Scan umożliwia ciągłe monitorowanie komputerów wskazanych przez użytkownika
– Obsługa rozsyłania — możliwość przesłania polecenia z klawiatury na wszystkie dostępne komputery instalacji
– Możliwość podłączania i odłączania komputerów bez wyłączania przełącznika
– Włączanie/wyłączanie sygnału dźwiękowego skrótem klawiszowym i przez menu ekranowe
– Możliwość uaktualnienia oprogramowania sprzętowego jednocześnie wszystkich połączonych łańcuchowo przełączników KVM
– Obsługiwany język klawiatury: Obsługiwane języki klawiatury: angielski (amerykański), angielski (brytyjski), francuski, niemiecki, niemiecki (szwajcarski), grecki, włoski, japoński, węgierski, koreański, hiszpański, szwedzki, chiński tradycyjny, rosyjski
Połączenia komputera (bezpośrednie / maksymalne) | 8 / 256 (połączenie łańcuchowe) |
---|---|
Wybór portu | Menu ekranowe, przycisk skrótu, przycisk naciskowy |
Porty zewnętrzne konsoli | 1 x SPHD-18 męskie (żółte) |
Port myszy zewnętrznej | 1 x USB typ A żeńskie (białe) |
Porty KVM | 8 x SPHD-17/18 żeńskie (żółte) |
Port USB | 1 x USB typ A żeńskie |
Aktualizacja oprogramowania układowego | 1 x RJ-11 Żeńskie |
Zasilanie | 1 x gniazdo AC 3-bolcowe |
Resetowanie (przełączniki) | 1 x przycisk naciskowy samo-cofający |
Zasilanie | 1 x przełącznik kołyskowy |
Aktualizacja oprogramowania układowego | 1 x suwak |
Zasilanie LCD | 1 x przycisk naciskowy LED (pomarańczowy) |
Regulacja LCD | 4 x przycisk naciskowy |
Wybór portu | 2 x przycisk naciskowy (LCD) 8 x przycisk naciskowy (klawiatura) |
Wybór stacji | 2 x przycisk naciskowy |
Diody LED (Online) | 8 (pomarańczowe) |
Diody LED (Wybór) | 8 (zielony) |
Diody LED (ID stacji) | 2 x 7-segmentowy wyświetlacz LED (pomarańczowy) |
Diody LED (Zasilanie) | 1 (ciemnozielony) |
Diody LED (blokada) | 1 (zielony) |
Klawiatura/Mysz | PS/2, USB |
Moduł LCD | 19-calowy TFT-LCD |
Rozstaw pikseli | 0,294 mm x 0,294 mm |
Obsługa kolorów | 16,7 mln kolorów |
Współczynnik kontrastu | 1000:1 |
Luminancja | 250 cd/m² |
Czas odpowiedzi | 5 ms |
Kąt widzenia | 170° (w poziomie), 160° (w pionie) |
Wideo | 1280 x 1024 przy 75 Hz; DDC2B |
Znamionowa moc wejściowa | 100-240V AC, 50-60Hz, 1A |
Pobór mocy | AC110V:25.2W:129BTU AC220V:27.2W:138BTU |
Temperatura robocza | 0-50˚C |
Temperatura przechowywania | -20-60˚C |
Wilgotność | 0 – 80% wilgotności wzgl., bez kondensacji |
Obudowa | Metal + plastik |
Waga | 14.48 kg |
Wymiary(D x S x W) | 48.00 x 68.04 x 4.40 cm |