0 0

Brak produktów w koszyku.

Wróć do sklepu

Gotowy zestaw do pomiaru temperatury składa się z kompletu urządzeń i akcesoriów wymaganych do jego funkcjonowania. Do instalacji kamery wykorzystany jest solidny stojak dzięki czemu można ją ustawić w pozycji zalecanej przez producenta przy wyznaczonym korytarzu pomiarowym. Sygnalizator alarmowy wykorzystywany jest do powiadomienia akustyczno-wizualnego po wykryciu podwyższonej temperatury. Zestaw składający się z jednej kamery DS-2TD1217B-3/PA(B) opiera się na poniższych urządzeniach:

Zobacz jak działa automatyczny pomiar temperatury człowieka

Jednym z objawów zakażenia COVID-19 jest podwyższona temperatura ciała. Wychodząc naprzeciw wymaganiom bezpieczeństwa na obiekcie, stworzono grupę kamer dedykowanych do pomiaru temperatury ludzkiego ciała. Kamery te zostały przystosowane do pomiaru w zakresie temperatury 30-45 C. Bazują one na zasadzie pomiaru emisji promieniowania cieplnego. Każdy materiał /przedmiot posiadający temperaturę większą od zera bezwzględnego emituje promieniowanie cieplne. Również ludzkie ciało emituje takie promieniowanie. Korzystając z analityk detekcji celu, w tym przypadku detekcji twarzy, kamery termowizyjne wyszukują na obrazie twarz człowieka i przeprowadzają pomiar. Pomiar odbywa się w czasie rzeczywistym i jest bez kontaktowy. Informacja z pomiaru przekazywana jest do dedykowanego oprogramowania lub rejestratora NVR, gdzie operator jest informowany na bieżąco o odczytach.

dzialanie pomiaru temperatury
termo zalety
  • Duża wydajność dzięki jednoczesnemu pomiarowi nawet 30 osób i dokładności 0,5°C (0,3°C z ciałem czarnym)
  • Precyzyjny pomiar w czasie 0,2 sekundy z odległości do 2 metrów
  • Natychmiastowe wywołanie alarmu po wykryciu podwyższonej temperatury
  • Rozpoznawanie osób bez maski – kamera rozpoznaje osoby, które nie mają założonej maski i generuje ostrzegawczy komunikat głosowy
  • Łatwy montaż i konfiguracja – prosty montaż na statywie oraz przejrzyste i intuicyjne oprogramowanie powodują, że użytkowanie, instalacja i konfiguracja kamery jest nieskomplikowana
  • Możliwość korzystania z aplikacji w chmurze – kamera może wysyłać powiadomienia na smartfon w postaci powiadomień Push
  • Zapisywanie alarmów przekroczenia temperatury – zdjęcie i szczegóły zdarzenia

Konwencjonalne metody pomiaru temperatury takie jak termometr douszny czy bezdotykowy wymuszają bliski kontakt z każdą osobą. Wymuszają też zatrzymanie się każdej osoby i wykonanie powolnego pomiaru co generuje duże koszty i niską wydajność. Nasze rozwiązanie gwarantuje bezpieczeństwo, szybkość i stabilne działanie. Pomiar odbywa się bezdotykowo, z odległości 2 metrów zaś agent ochrony przebywać może w bezpiecznym, bardziej oddalonym miejscu. Czas pomiaru wynosi poniżej 1 sekundy a dodatkowo mierzyć może do 30 osób jednocześnie. Kamera gwarantuje dokładność 0,5 stopnia dokładności zaś wykorzystując dodatkowe ciało czarne dokładność wzrasta do 0,3 stopnia. Wykorzystanie technologii AI pozwala wykryć temperaturę tylko na powierzchni skóry twarzy. Algorytm z funkcją adaptacyjną potrafi kompensować zmiany temperatury otoczenia oraz odległości od twarzy co gwarantuje najwyższą dokładność pomiaru.

Pamiętać należy oczywiście o wytycznych producenta o miejscu instalacji kamer, o wpływie innych źródeł ciepła na pomiar oraz o warunkach pogodowych wpływających na sam pomiar. Korzystając z doradztwa technicznego doświadczonych instalatorów możemy ograniczyć ilość błędnych pomiarów do minimum. Każdy obiekt musi przystosować wejście do pomiaru. Producenci zalecają wytyczenie korytarza pomiarowego w celu szybszej identyfikacji osoby mogącej mieć podwyższoną temperaturę. Same algolytry w kamerach potrafią wykryć minimum 30 twarzy na jednym obrazie i wskazać która osoba może mieć podwyższoną temperaturę. W przypadku wykrycia takiej osoby należy zweryfikować pomiar stosując urządzenia posiadające certyfikat medyczny do pomiaru temperatury ludzkiego ciała.

pomiar termo zastosowanie

Rozwiązanie to idealnie nadaje się nie tylko do szpitali, lotnisk, dworców, urzędów, biurowców czy dużych fabryk ale wszędzie tam gdzie występują większe skupiska ludzi lub w miejscach w których chcemy zadbać o wyższe bezpieczeństwo. System idealnie sprawdzi się więc również w mniejszych biurach i halach produkcyjnych, sklepach, centrach handlowych czy punktach usługowych. Zapraszamy do kontaktu a chętnie przedstawimy darmowy projekt i wycenę systemu dedykowanego do określonych potrzeb.