Kamery termowizyjne IP marki Hikvision to profesjonalne urządzenia do monitoringu, wyposażone w szereg zaawansowanych funkcji. Każdy obiekt posiadający temperaturę wyższą niż zero bezwzględne emituje promieniowanie, które jest niewidoczne dla ludzkiego oka. Wykrywane jest ono przez kamery termowizyjne, które rejestrują obraz w spektrum widzialnym dzięki wykryciu różnic w temperaturze między obiektami a otoczeniem. Dzięki wykorzystaniu tej technologii kamery te idealnie nadają się do wykorzystania w bardziej wymagających środowiskach: pracują bez problemów w całkowitej ciemności, gęstej mgle czy na terenach z różnorodną roślinnością, która blokowałaby wykrycie intruza w normalnej kamerze.

Najlepsza wykrywalność intruza!

Inteligentne funkcje analityki jak przekroczenie lini, naruszenie strefy w połączeniu z dużo większą wykrywalnością naruszeń w kamerach termowizyjnych pozwala uzyskać nieporównywalne ze zwykłym monitoringiem rezultaty. Automatycznie uruchomiony po wykryciu naruszenia alarm zostanie wysłany do stacji monitorowania, na telefon z aplikacją Hik-connect lub uruchomi tradycyjną kamerę PTZ która będzie śledzić intruza. Jest to bardzo przydatne przy wideomonitoringu wyznaczonych obszarów czy ochronie perymetrycznej.

Analityka w kamerach termowizyjnych

Ochrona przez pomiar temperatury!

Termowizja może monitorować temperaturę obiektów. Jeśli przekroczy ona określony próg lub spadnie poniżej niego wywołany zostanie alarm. Rozwiązanie to umożliwia wykrycie i usunięcie usterek zanim wyrządzą szkody i brak dostępu do usług. Idealnie sprawdzi się to rozwiązanie do monitorowania terenów przemysłowych, elektrowni. Wykrycie przekroczenia temperatury idealnie nadaje się też do wykrycia pożaru, przegrzewania się urządzeń lub zamarzania elementów infrastruktury. Jako system wykrycia pożaru kamera termowizyjna oferuje możliwość montażu i działania w miejscach, które innymi metodami nie mogły być chronione. Wykrycie zmiany temperatury zadziała tak wewnątrz jak i na zewnątrz, niezależnie od warunków pogodowych czy oświetlenia.

Wysoki stopień ochrony!

Kamery przeciwwybuchowe i antykorozyjne firmy Hikvision znajdą zastosowanie w wyjątkowo niebezpiecznych i ekstremalnych środowiskach. Kamery przeciwwybuchowych zostały wyposażone w obudowę ze stali nierdzewnej 3,5 mm i specjalnie zaprojektowane złącze, aby przetrwać eksplozje zewnętrzne i nieprzerwanie świadczyć usługi w przypadku pożaru i eksplozji. Ponadto funkcje zdalnego monitorowania pozwalają uprościć i zabezpieczyć nadzór bez obecności ludzi w wyjątkowo niebezpiecznych obszarach. Kamery przeciwwybuchowe idealnie nadają się do zastosowań w fabrykach, zakładach chemicznych, stacjach naftowych i benzynowych. Sól, wilgotność i zanieczyszczenia chemiczne mogą wyrządzić wiele szkód urządzeniom elektronicznym, zwłaszcza gdy są one stale narażone na działanie takich substancji. Kamery antykorozyjne Hikvision, wykonane ze stali nierdzewnej 316L, jest wyjątkowo odporna na korozję, dzięki czemu nadaje się do środowisk chemicznych, morskich, podwodnych i innych miejsc, w których zwykła kamera sobie nie poradzi.

Przejrzysty obraz dzięki technologii

Kamery termowizyjne Hikvision posiadają wbudowane zaawansowane technologie poprawiające jakość obrazu. Automatyczna regulacja wzmocnienia sygnału dopasowuje rozpiętość tonalną przy zachowaniu jakości, dzięki czemu obraz nie wygląda jakby był zamglony.  Cyfrowa poprawa widoczności zapewni szczegółowy obraz bazując na usprawnionym algorytmie ROI, zaś redukcja szumów dopełni działań podjętych przez poprzednie rozwiązania!

Specyfikacja

Sensor

Matrycowe płaszczyzny ogniskowej tlenku wanadu

Maksymalna rozdzielczość

640 × 512

Interwał pikseli

17μm

Pasmo odpowiedzi

8μm do 14μm

NETD

mniej niż 40mk (@25°C,F#=1.0)

Obiektyw Termowizja

25 mm

MRAD

0.68mrad

Pole widzenia Termowizja

24.55° × 19.75°

Minimalny odległość ogniskowej

2 m

VCA (analiza treści wideo)

4 typy reguł VCA (przekraczanie linii, wtargnięcie, wejście do regionu i wyjście z regionu do 8 reguł VCA.

Pomiar temperatury

3 typy reguł pomiaru temperatury, 21 reguł (10 punktów, 10 regionów i 1 linia).

Zakres temperatury

-20 °C do 150 °C

Dokładność temperatury

± 8 °C

Wykrycie ognia

Wykrywanie dynamicznego punktu ognia do 10 punktów ognia

Alarm

Wejścia 2-kanałowe (0-5 V DC)
2-kanałowe wyjścia przekaźnikowe, konfigurowalna reakcja na alarm

Audio

1 3,5 mm wejście mikrofonowe / wejście liniowe. Wejście liniowe: 2-2,4 V [p-p], impedancja wyjściowa: 1 KΩ ± 10%

Zasilacz

POE + (802.3at), 24VAC, 12VDC / 3A, 10W (24W z włączonym podgrzewaczem odladzającym)

Temperatura pracy

-40°C do 65°C (wilgotność 90% lub mniej)

Poziom ochrony

IP66, TVS 6000V

Wymiary

310 mm × 25 mm × 263 mm

Waga

16.86 kg

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Kamera termowizyjna Hikvision DS-2TD2466-25Y”

Twój mail nie zostanie upubliczniony. Pola wymagane są zaznaczone