0 0

Brak produktów w koszyku.

Wróć do sklepu

– przetwornik: 1/1.8″, Progressive Scan CMOS, 2 MP
– rozdzielczość: 1920×1080
– interfejs: Ethernet 10/100 Mbps
– kompresja: H.265, H.265+, H.264+, H.264
– obiektyw: 5.7 mm – 205.2 mm / 36x zoom optyczny
– ilość pikseli: 2 MP
– czułość: Kolor: 0.002 Lux/F1.5 (AGC ON); B/W: 0.0002 Lux/F1.5 (AGC ON)

– oprogramowanie: iVMS 4200, iVMS-4500, iVMS 5200, Hik-Connect
– alarm, audio
– AWB, AGC, BLC, 3D DNR, DWDR, ROI
– IP67, IK10
– zasilanie: 24 V lub Hi-PoE
– gwarancja: 36 miesięcy

Kamera IP Hikvision DS-2DF6A236X-AEL(C) to szybkoobrotowa kamera sieciowa PTZ (ang. pan-tilt-zoom), która ma możliwość płynnego ruchu w różnych kierunkach w celu uzyskania pełnego obrazu nadzorowanego obszaru. Ma opcję zoom (36-krotny zoom optyczny), dzięki której możemy znacznie powiększyć dany fragment, gdy chcemy zobaczyć więcej szczegółów. Możliwość obrotu, pochylenia i powiększenia dają niesamowite możliwości monitoringu za pomocą jednego urządzenia. Kamera sprawdzi się zarówno samodzielnie, jak i w integracji z innymi urządzeniami w bardziej rozbudowanym systemie monitoringu.

Kamera jest łatwa i intuicyjna w konfiguracji, przykładowo można zaprogramować ją, żeby obserwowała konkretne punkty lub całe trasy patrolowe. ModelDS-2DF6A236X-AEL(C) ma regulację PTZ 360°, pochylenie -20° do 90°.

Kamera ma rozdzielczość 2 MP (1920×1080, przetwornik 1/1.8″ CMOS) i obiektyw z funkcją Autofocus o regulowanej zmiennej ogniskowej 5.7 mm – 205.2 mm i kącie widzenia 59.8° do 2.0° w poziomie.

Kamera IP Hikvision DS-2DF6A236X-AEL(C) jest wykorzystywana w monitoringu wewnętrznym i zewnętrznym. Świetnie radzi sobie ze szczegółową rejestracją w miejscach niedoświetlonych lub w nocy (technologia DarkFighter). Dodatkowo obudowa urządzenia ma stopień ochrony IP67 oraz IK10 tzw. wandaloodporna, co przyda się, gdy kamera ma pracować w trudnych warunkach atmosferycznych. Kamera świetnie poradzi sobie w monitoringu rzek, lasów, dróg czy parków.

Kamera ma wbudowany alarm (7 wejść i 2 wyjścia) oraz audio (1 wejście, 1 wyjście). Obsługuje też kartę SD/ SDHC/ SDXC o pojemności do 256 GB.

Kamery z tej serii wykorzystują zaawansowaną technologię analizy obrazu opartą o sztuczną inteligencję m. in. wykrycie przekroczenia wirtualnej linii, rozpoznawanie twarzy, intruza czy usunięcia obiektu z danego obszaru. Urządzenie korzysta też z technologii HLC (ang. High Light Compensation), czyli inteligentnego poprawiania jakości obrazu.

Najważniejsze funkcje kamer IP

System detekcji ruchu jest inteligentną funkcja, umożliwiająca uruchomienie zapisu nagrań wideo w momencie wykrycia obiektów poruszających się w obszarze pracy urządzenia. Dzięki temu maksymalnie skracamy czas przeglądania materiałów wideo oraz mamy dostępną opcję otrzymywania powiadomień, jeśli w polu widzenia kamery pojawi się ruch.

D-WDR (Wide Dynamic Range) szeroki zakres dynamiki naświetlenia, czyli wyrównanie silnych kontrastów i różnic jasności. Poprawia odwzorowanie sceny w przypadku dużych różnic w poziomie oświetlenia różnych jej fragmentów. Technologia ta doskonale radzi sobie z nagrywaniem obrazu w obecności niejednorodnego naświetlenia kadru.

3D DNR (Digital Noise Reduction) funkcja cyfrowej redukcji szumu w obrazie. Powoduje ona filtrowanie pikseli przetwornika pod kątem usuwania w nagraniu szumów powstałych w wyniku zakłóceń (np. ze zmian natężenia sygnału) oraz poprawnego oddawania barw przez kamerę. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest zapisywanie czystych i przejrzystych nagrań zarówno w dzień, jak i w nocy.

AGC (Automatic Gain Control) zaawansowana funkcja, pozwalająca na systemowe zwiększenie poziomu sygnału. Stosowana na bieżąco korekcja, zabezpiecza stabilną jakość obrazu przechwytywanego w zmiennych warunkach obserwacji.

AES (Automatic Electronic Shutter) funkcja elektronicznej, automatycznej migawki, która gwarantuje odpowiednie naświetlenie materiału niezależnie od zmian w oświetleniu.

BLC (Back Light Compensation) funkcja pozwalająca zachować czytelność i szczegółowość obiektów występujących zarówno na pierwszym, jak i na drugim planie obserwowanej sceny.

EasyIP – system bezpieczeństwa dostosowany do Twoich potrzeb!

Kamera do monitoringu Hikvision EasyIP to nowoczesne urządzenie, cechujące się łatwym w obsłudze systemem wizyjnym. Kamera Easy IP jest prosta w instalacji dzięki wbudowanej, ukrytej skrzynce przyłączeniowej oraz wykorzystaniu technologii super PoE.

Hikvision wypuszcza na rynek coraz bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia, które umożliwiają uzyskanie szczegółowego obrazu oraz oferują praktyczne opcje analityki obrazu. Funkcje kompresji danych pozwalają na zmniejszenie ilości przesyłanych i zapisywanych danych.

EasyIP
kompresja danych 265+
kompresja danych 265

Inteligentny algorytm zastosowany i opracowany przez firmę Hikvision pozwala znacząco obniżyć wykorzystanie przepustowości sieci. Radykalne zmniejszenie ilości danych potrzebnych do uzyskania połączenia pozwala na ograniczenie wymogów dotyczących miejsca na zapis danych, przy jednoczesnym zwiększeniu jakości obrazu. H.265+ jest najnowszym standardem kompresji obrazu zwanym HEVC ( High Efficiency Video Coding). Kodek H.265+ pozwala na zmniejszenie rozmiaru zapisanych danych o ponad 80% w stosunku do pierwszej generacji. Dzięki zastosowaniu inteligentnej analizy, kodowania predykcyjnego, niwelowania szumu tła oraz adaptacyjnej kontroli pasma, zysk w stosunku do popularnych kompresji H.264 wynosi średnio 30%.

Dzięki technologii SMART IR monitoring nocny staje się wydajniejszy!

Smart IR

Obraz z kamery bez technologii SMART IR.

Brak Smart IR

Obraz z kamery z technologią SMART IR.

smart-ir
Power over ethernet

Jeden przewód - dwie funkcje!

Dzięki technologii pozwalającej przesyłać dane i zasilanie jednym przewodem nie musisz martwić się o dodatkowy kabel zasilający! Wystarczy odpowiedni rejestrator lub switch i wszystko działa!

Funkcjonalne menu i darmowe oprogramowanie

Nowoczesne i intuicyjne menu w kamerach Hikvision daje możliwość testu kamery w dowolnym momencie i wygodny podgląd na żywo. Ustawienie parametrów obrazu jest niezwykle intuicyjne. Stabilność funkcjonowania kamery zapewnia opcja dokonywania kopii zapasowej ustawień, a prewencyjna funkcja automatycznego restartu kamery zabezpiecza codzienną skuteczność monitoringu. Możliwość ustawienia i wybrania wbudowanych analityk, takich jak przekroczenie linii, rozróżnianie obiektów typu pojazd/człowiek daje niezliczone możliwości analityczne rejestrowanego obrazu, czy też wyzwalania logiki zewnętrznej. Wyższe modele kamer zgodnie z trendem decentralizacji posiadają wbudowaną analitykę. Jako urządzenia sieciowe typu edge, część kamer posiada wbudowaną analitykę opartą o algorytmy sztucznej inteligencji AI i już z tego poziomu analizują obraz i wysyłają całość informacji do rejestratora.

SADP Tool to oprogramowanie pozwalające odnaleźć urządzenia Hikvision w sieci lokalnej, dokonać aktywacji oraz zmienić podstawowe parametry sieciowe. Teraz prowadzenie monitoringu z niemal każdego miejsca i w dowolnym czasie jest możliwe.

Firma Hikvision udostępnia darmowe oprogramowanie dla użytkowników kamer do monitoringu iVMS-4200. Dzięki niemu konfiguracja i zarządzanie urządzeniami staje się intuicyjne i proste. Korzystanie z aplikacji dostępowej gwarantuje natychmiastowe powiadamianie użytkownika o ewentualnym zdublowaniu adresu IP kamery, czy zaniku połączenia z urządzeniem, co znacząco zabezpiecza prawidłową pracę systemu nadzoru wizyjnego i podtrzymuje jego efektywność.

Główne opcje to: zapis wideo z kamer, podgląd obrazu na żywo, rozbudowane funkcje alarmowe czy kontroli dostępu. W jednej aplikacji można sterować systemami monitoringu, kontroli dostępu czy systemami wideodomofonowymi. Nie do przecenienia są rozbudowane funkcje ustawień umożliwiające ich zmianę w pełnym zakresie. Oprogramowanie może korzystać z inteligentnych funkcji analizy wideo.

Kamery wysyłają obraz do rejestratora sieciowego, który gromadzi nagrania. Jeśli urządzenie korzysta z wbudowanej analityki, łatwo można nagrania odnaleźć po dowolnych, zdefiniowanych parametrach. Z poziomu aplikacji możliwe jest wyszukanie konkretnych nagrań, np. na których obiekt przekroczył linię, wtargnął w obszar wizji, czy też bardziej zaawansowane, takie jak wykrycie twarzy lub zniknięcie obiektu z pola widzenia.

Nowoczesny design aplikacji Hikvision iVMS oraz dostępność w wielu językach, także po polsku, są dodatkowymi zaletami tego rozwiązania. Oprogramowanie iVMS jest powszechnie stosowane w monitoringu na małą i średnią skalę. W przypadku bardziej rozbudowanych systemów przydatną funkcją aplikacji jest możliwość tworzenia kont z różnymi stopniami uprawnień.

Wszystkie aplikacje na urządzenia mobilne znajdziesz tu: https://promitel.pl/aplikacje.

Bezpłatna aplikacja dla użytkownika (Android, iOS) przygotowana przez firmę Hikvision to Hik-Connect. Została ona zaprojektowana z myślą o użytkownikach, którzy chcą efektywnie korzystać z urządzeń zabezpieczających i zarządzać nimi za pomocą smartfona lub tabletu. Hik-Connect to usługa chmurowa, dająca dostęp do urządzeń Hikvision praktycznie z każdego miejsca globu.

Powiadomienia push wysyłają bieżącą informację o stanie urządzeń. Podgląd na żywo to informacja dla użytkownika, co się dzieje w jego obiekcie. Aplikacja jest niezwykle intuicyjna, rejestracja urządzenia odbywa się w prosty sposób poprzez przeglądarkę internetową lub za pośrednictwem kodów QR. 

Dodatkową zaletą jest to, że usługa P2P Hikvision nie wymaga od użytkownika dodatkowego przekierowywania portów, czy też stałego zewnętrznego numeru IP. Chmura kontroluje stan urządzeń poprzez unikalny numer ID, zawsze wiedząc, czy urządzenie jest online i informując użytkownika o ewentualnych problemach.

Te i inne niezbędne programy możesz pobrać w naszym Centrum Pobierania.

Specyfikacja

Przetwornik obrazu

1/1.8″ progressive scan CMOS, 2 MP

Czułość

Kolor: 0.002 Lux @(F1.5, AGC ON); B/W: 0.0002 Lux @(F1.5, AGC ON)

Prędkość migawki

1 do 1/30,000 s

Dzień & Noc

Filtr IR

Zoom cyfrowy

16x

Obiektyw

5.7 do 205.2 mm, F1.5 – F4.5
poziomy FOV: 59.8° do 2.0°, pionowy FOV: 33.6° do 1.1°, przekątny FOV: 68.6° do 2.3°

Odległość robocza

10 mm do 1500 mm

PTZ (Pan)

Zakres ruchu: 360° bez końca
Prędkość: od 0.1°/s do 350°/s, Preset 540°/s

PTZ (Tilt)

Zakres ruchu: -20° do 90°
Prędkość: 0.1°/s do 240°/s, Preset 400°/s

Proporcjonalne powiększenie

Tak

Kompresja

H.265+/ H.265/ H.264+/ H.264

Rozdzielczość

1920 × 1080

Przechwytywanie twarzy

Wykrywanie i rejestrowanie twarzy oraz przesyłanie zdjęć twarzy

Ochrona obwodowa

Włamanie, przekraczanie linii, wejście do regionu, wyjście z regionu
Obsługa wyzwalania alarmów według określonych typów celów (ludzi i pojazdów)
Filtrowanie błędnego alarmu spowodowanego przez typy celów, takie jak liść, światło, zwierzę i flaga itp.

Wykrywanie zdarzeń

Wykrywanie bagażu bez nadzoru, wykrywanie usunięcia obiektu, wykrywanie twarzy, wykrywanie wyjątku audio

Inteligentne śledzenie

Ręczne śledzenie, automatyczne śledzenie (wsparcie śledzenia określonych typów celów, takich jak człowiek i pojazd), śledzenie zdarzeń

Smart Record

ANR (Automatic Network Replenishment), Dual-VCA

ROI

Osiem ustalonych regionów dla każdego strumienia

Karta pamięci

Wbudowane gniazdo karty pamięci, obsługa Micro SD / SDHC / SDXC, do 256 GB; NAS (NFS, SMB / CIFS), ANR

Interfejs komunikacyjny

1 RJ45 10 M/100 M Ethernet Interface; Hi-PoE

Audio

1-kanałowe wejście audio, 2,0 do 2,4 Vp-p, 1 k Ohm ± 10%
1-kanałowe wyjście audio, poziom liniowy, impedancja: 600 Ω

Alarm

7-kanałowe wejście alarmowe / 2-kanałowe wyjście alarmowe

Temperatura pracy

Model zewnętrzny: od -40° C do 70° C (od -40 ° F do 158 ° F)

Zasilanie

24 V, 2,5 A, 50/60 Hz, prąd przemienny (maks. 60 W, w tym maks. 10 W dla grzejnika)
Hi-PoE, 42,5-57 V, 0,75 A (maks. 50 W, w tym maks. 10 W dla nagrzewnicy)

Poziom ochrony

IP67, IK10

6000 V ochrona odgromowa, ochrona przeciwprzepięciowa

Wymiary

Φ 231.1 mm × 355.6 mm

Waga

6 kg