– przetwornik: 1/1.9″, Progressive Scan CMOS, 2 MP
– rozdzielczość: 1920×1080
– interfejs: Ethernet 10/100 Mbps
– kompresja: H.265, H.265+, H.264+, H.264
– obiektyw: 8 mm – 32 mm / 4x zoom optyczny
– ilość pikseli: 2 MP
– czułość: Kolor: 0.002 Lux/F1.6 (AGC ON); B/W: 0.0002 Lux/F1.6 (AGC ON), 0 Lux z IR

– oprogramowanie: iVMS 4200, iVMS-4500, iVMS-5200
– IR (zasięg 50 m)
– AWB, AGC, BLC, 3D DNR, DWDR, ROI
– IP66
– zasilanie: 12 VDC lub PoE 802.3at
– gwarancja: 36 miesięcy

Kamera IP Hikvision DS-2DE4A204IW-DE to szybkoobrotowa kamera sieciowa IR PTZ (ang. pan-tilt-zoom), która ma możliwość płynnego ruchu w różnych kierunkach w celu uzyskania pełnego obrazu nadzorowanego obszaru. Ma opcję zoom (4-krotny zoom optyczny), dzięki której możemy znacznie powiększyć dany fragment, gdy chcemy zobaczyć więcej szczegółów. Możliwość obrotu, pochylenia i powiększenia dają niesamowite możliwości monitoringu za pomocą jednego urządzenia. Kamera sprawdzi się zarówno samodzielnie, jak i w integracji z innymi urządzeniami w bardziej rozbudowanym systemie monitoringu.

Kamera jest łatwa i intuicyjna w konfiguracji, przykładowo można zaprogramować ją, żeby obserwowała konkretne punkty lub całe trasy patrolowe. Model DS-2DE4A204IW-DE ma regulację PTZ 360°, pochylenie -5° do 90°.

Kamera ma rozdzielczość 2 MP (1920×1080, przetwornik 1/1.9″ CMOS) i obiektyw z funkcją Autofocus o regulowanej zmiennej ogniskowej 8 mm – 32 mm i kącie widzenia 42° do 13°w poziomie i 25° do 8° w pionie.

Kamera IP Hikvision DS-2DE4A204IW-DE jest wykorzystywana w monitoringu wewnętrznym i zewnętrznym. Świetnie radzi sobie ze szczegółową rejestracją w miejscach niedoświetlonych lub w nocy (technologia DarkFighter, IR o zasięgu do 50 m). Dodatkowo obudowa urządzenia ma stopień ochrony IP66, czyli jest odporna na wodę i kurz, co przyda się, gdy kamera ma pracować w trudnych warunkach atmosferycznych.

Kamera ma wbudowany alarm (2 wejścia i 2 wyjścia) oraz audio (1 wejście, 1 wyjście). Obsługuje też kartę SD/ SDHC/ SDXC o pojemności do 128 GB.

Kamery z tej serii wykorzystują zaawansowaną technologię analizy obrazu opartą o sztuczną inteligencję m. in. wykrycie przekroczenia wirtualnej linii, rozpoznawanie twarzy, intruza czy usunięcia obiektu z danego obszaru. Urządzenie korzysta też z technologii HLC (ang. High Light Compensation), czyli inteligentnego poprawiania jakości obrazu.

Najważniejsze funkcje kamery

System detekcji ruchu jest inteligentną funkcja, umożliwiająca uruchomienie zapisu nagrań wideo w momencie wykrycia obiektów poruszających się w obszarze pracy urządzenia. Dzięki temu maksymalnie skracamy czas przeglądania materiałów wideo oraz mamy dostępną opcję otrzymywania powiadomień, jeśli w polu widzenia kamery pojawi się ruch.

D-WDR (Wide Dynamic Range) szeroki zakres dynamiki naświetlenia, czyli wyrównanie silnych kontrastów i różnic jasności. Poprawia odwzorowanie sceny w przypadku dużych różnic w poziomie oświetlenia różnych jej fragmentów. Technologia ta doskonale radzi sobie z nagrywaniem obrazu w obecności niejednorodnego naświetlenia kadru.

3D DNR (Digital Noise Reduction) funkcja cyfrowej redukcji szumu w obrazie. Powoduje ona filtrowanie pikseli przetwornika pod kątem usuwania efektów związanych z szumem w nagraniu powstałych w wyniku zakłóceń (wynikających np. ze zmian natężenia sygnału) oraz poprawnego oddawania barw przez kamerę. Dzięki temu rozwiązaniu możliwe jest zapisywanie czystych i przejrzystych nagrań zarówno w dzień, jak i w nocy.

AGC (Automatic Gain Control) zaawansowana funkcja, pozwalająca na systemowe zwiększenie poziomu sygnału. Stosowana na bieżąco korekcja, zabezpiecza stabilną jakość obrazu przechwytywanego w zmiennych warunkach obserwacji.

AES (Automatic Electronic Shutter) funkcja elektronicznej automatycznej migawki, która gwarantuje odpowiednie naświetlenie materiału niezależnie od zmian w oświetleniu.

BLC (Back Light Compensation) funkcja pozwalająca zachować czytelność i szczegółowość obiektów występujących zarówno na pierwszym, jak i na drugim planie obserwowanej sceny.

EasyIP – idealny system bezpieczeństwa dostosowany do Twoich potrzeb!

Kamera do monitoringu Hikvision easyIP to nowoczesne urządzenie, cechujące się łatwym w obsłudze i instalacji systemem wizyjnym. Kamera easy IP jest prosta w instalacji dzięki wbudowanej, ukrytej skrzynce przyłączeniowej oraz wykorzystaniu technologii super PoE.

Hikvision oferuje coraz bardziej zaawansowane technologicznie urządzenia, co pozwala na uzyskanie perfekcyjnego obrazu oraz różne opcje analityki obrazu. Funkcje kompresji danych pozwalają na zmniejszenie ilości przesyłanych i zapisywanych danych.

EasyIP
kompresja danych 265+
kompresja danych 265

Inteligentny algorytm zastosowany i opracowany przez firmę Hikvision pozwala znacząco obniżyć wykorzystanie przepustowości sieci. Radykalne zmniejszenie ilości danych potrzebnych do uzyskania połączenia pozwala na ograniczenie wymogów dotyczących miejsca na zapis danych, przy jednoczesnym zwiększeniu jakości obrazu. H.265+ jest najnowszym standardem kompresji obrazu zwanym HEVC ( High Efficiency Video Coding). Kodek H.265+ pozwala na zmniejszenie rozmiaru zapisanych danych o ponad 80% w stosunku do pierwszej generacji. Dzięki zastosowaniu inteligentnej analizy, kodowania predykcyjnego, niwelowania szumu tła oraz adaptacyjnej kontroli pasma, zysk w stosunku do popularnych kompresji H.264 wynosi średnio 30%.

Dzięki technologii SMART IR monitoring nocny staje się wydajniejszy!

Smart IR

Obraz z kamery bez technologii SMART IR.

Brak Smart IR

Obraz z kamery z technologią SMART IR.

smart-ir
Power over ethernet

Jeden przewód - dwie funkcje!

Dzięki technologii pozwalającej przesłać dane i zasilanie jednym przewodem nie musisz martwić się o dodatkowy kabel zasilający! Wystarczy odpowiedni rejestrator lub switch i wszystko działa!

Funkcjonalne menu i darmowe oprogramowanie

Nowoczesne i intuicyjne menu w kamerach Hikvision daje możliwość testu kamery w dowolnym momencie i wygodnego podglądu na żywo. Ustawienie parametrów obrazu, sieciowych jest niezwykle intuicyjne. Stabilność funkcjonowania kamery zapewnia opcja dokonywania kopii zapasowej ustawień, a prewencyjna funkcja automatycznego restartu kamery zabezpiecza codzienną skuteczność monitoringu. Możliwość ustawienia i wybrania wbudowanych analityk, takich jak przekroczenie linii, rozróżnianie obiektów typu pojazd/człowiek daje niezliczone możliwości analityczne rejestrowanego obrazu, czy też wyzwalania logiki zewnętrznej. Wyższe modele kamer zgodnie z trendem decentralizacji posiadają wbudowaną analitykę. Jako urządzenia sieciowe typu edge, część kamer posiada wbudowaną analitykę opartą o algorytmy sztucznej inteligencji AI i już z tego poziomu analizują obraz i wysyłają całość informacji do rejestratora.

Teraz prowadzenie monitoringu z niemal każdego miejsca i w dowolnym czasie jest możliwe.

SADP Tool to oprogramowanie pozwalające odnaleźć urządzenia Hikvision w sieci lokalnej, dokonać aktywacji oraz zmienić podstawowe parametry sieciowe. Teraz prowadzenie monitoringu z niemal każdego miejsca i w dowolnym czasie jest możliwe.

Firma Hikvision udostępnia darmowe oprogramowanie dla użytkowników kamer do monitoringu iVMS-4200. Dzięki niemu konfiguracja i zarządzanie urządzeniami staje się intuicyjne i proste. Korzystanie z aplikacji dostępowej gwarantuje natychmiastowe powiadamianie użytkownika o ewentualnym zdublowaniu adresu IP kamery, czy zaniku połączenia z urządzeniem, co znacząco zabezpiecza prawidłową pracę systemu nadzoru wizyjnego i podtrzymuje jego efektywność.

Główne opcje to: zapis wideo z kamer, podgląd obrazu na żywo, rozbudowane funkcje alarmowe czy kontroli dostępu. W jednej aplikacji można sterować systemami monitoringu, kontroli dostępu czy systemami wideodomofonowymi. Nie do przecenienia są rozbudowane funkcje ustawień umożliwiające ich zmianę w pełnym zakresie. Oprogramowanie wykorzystuje inteligentne funkcje analizy wideo.

Kamery wysyłają obraz do rejestratora sieciowego, który gromadzi nagrania. Jeśli wykorzystana jest wbudowana analityka kamery, łatwo można nagrania odnaleźć po dowolnych, zdefiniowanych parametrach. Z poziomu aplikacji możliwe jest wyszukanie konkretnych nagrań, np. na których obiekt przekroczył linię, wtargnął w obszar wizji, czy też bardziej zaawansowane, takie jak wykrycie twarzy lub zniknięcie obiektu z pola widzenia.

Nowoczesny design aplikacji Hikvision iVMS oraz dostępność w wielu językach, także po polsku, są dodatkowymi zaletami tego rozwiązania. Oprogramowanie iVMS jest powszechnie stosowane w monitoringu na małą i średnią skalę. W przypadku bardziej rozbudowanych systemów przydatną funkcją aplikacji jest możliwość tworzenia kont z różnymi stopniami uprawnień.

Wszystkie aplikacje na urządzenia mobilne znajdziesz tu: https://promitel.pl/aplikacje.

Bezpłatna aplikacja dla użytkownika (Android, iOS) przygotowana przez firmę Hikvision to Hik-Connect. Została ona zaprojektowana z myślą o użytkownikach, którzy chcą efektywnie korzystać z urządzeń zabezpieczających i zarządzać nimi za pomocą smartfona lub tabletu. Hik-Connect to usługa chmurowa, umożliwiająca dostęp do urządzeń Hikvision praktycznie z każdego miejsca globu.

Powiadomienia push dają bieżącą informację o stanie urządzeń. Podgląd na żywo to informacja dla użytkownika, co się dzieje w jego obiekcie. Aplikacja jest niezwykle intuicyjna, rejestracja urządzenia odbywa się w prosty sposób poprzez przeglądarkę internetową lub za pośrednictwem kodów QR. 

Dodatkową zaletą jest to, że usługa P2P Hikvision nie wymaga od użytkownika dodatkowego przekierowywania portów, czy też stałego zewnętrznego numeru IP. Chmura kontroluje stan urządzeń poprzez unikalny numer ID, zawsze wiedząc, czy urządzenie jest online i informując użytkownika o ewentualnych problemach.

Te i inne niezbędne programy możesz pobrać w naszym Centrum Pobierania.

Specyfikacja

Przetwornik obrazu

1/1.9″ progressive scan CMOS, 2 MP

Czułość

Kolor: 0.002 Lux @(F1.6, AGC ON)
B/W: 0.0002 Lux @(F1.6, AGC ON)
0 Lux z IR

Balans bieli

Auto/ Ręczny /ATW (Auto-tracking White Balance)/ Wewnętrzny/ Zewnętrzny/ Lampa fluorescencyjna/ Lampa sodowa

AGC

Auto/ Ręczny

Prędkość migawki

50Hz: 1/1 s do 1/30,000 s
60Hz: 1/1 s do 1/30,000 s

Dzień & Noc

FIltr IRC

Zoom cyfrowy

16x

Ostrość

Automatyczna / Półautomatyczna / Ręczna

Funkcje

3D DNR, BLC, WDR, HLC, Digital Defog, EIS, Ekspozycja, Skupienie

Ogniskowa/kąt

8 mm do 32 mm, F1.6

poziomy FOV: 42° do 13°, pionowy FOV: 25° do 8°, przekątny FOV: 51° do 15°

Zasięg IR

50 m
Automatycznie dostosowywany, w zależności od współczynnika powiększenia

PTZ

0° – 360°, 0.1°/s do 300°/s
Pochylenie: Od -5° do 90° (automatyczne odwracanie), 0.1°/s do 160°/s

Kompresja

H.265+/ H.265/ H.264+/ H.264/ MJPEG

Funkcje smart

Wykrywanie ruchu, sabotaż wideo;
Wykrywanie wtargnięcia, wykrywanie przekroczenia linii, wykrywanie wyjątków audio, wykrywanie wejścia do regionu, wykrywanie wyjścia z regionu, wykrywanie twarzy

Rozdzielczość

1920 × 1080

Karta pamięci

Wbudowane gniazdo karty pamięci, obsługa Micro SD/SDHC/SDXC, do 128 GB;
NAS (NFS, SMB/CIFS), ANR

Audio

1-kanałowe wejście audio i 1-kanałowe wyjście audio

Alarm

2-kanałowe wejście alarmowe i 2-kanałowe wejście alarmowe

Sieć

1 RJ45 10 M/100 M Ethernet Interface; PoE+ (802.3at, class4)

Temperatura pracy

-30 °C do 65 °C, wilgotność: 90% lub mniej (bez kondensacji)

Zasilanie

12 VDC, 3,33 A i PoE (802.3 at), 42,5 do 57 VDC, 0,6 A, klasa 4 Maks. 18 W, w tym maks. 5 W dla IR

Poziom ochrony

Standard IP66

4000 V ochrona odgromowa, ochrona przeciwprzepięciowa

Materiał

ADC12, PC, PC+ABS, SUS304, POM

Wymiary

Φ 169 mm × 161 mm

Waga

2.45 kg

DORI

Detekcja: 25 px/m, 138.7 m (454.9 ft)
Obserwacja: 63 px/m, 55.0 m (180.5 ft)
Rozpoznanie: 125 px/m, 27.7 m (91.0 ft)
Identyfikacja: 250 px/m, 13.9 m (45.5 ft)