0 0

Brak produktów w koszyku.

Wróć do sklepu

Zabezpiecz swoje urządzenia przed niechcianym dostępem oraz przypadkowymi uszkodzeniami montując je w szafie RACK. Jest to idealne rozwiązanie przy tworzeniu sieci lan, systemów monitoringu, automatyki domowej lub alarmu. Dzięki solidnej obudowie zamykanej na kluczyk dostęp do sprzętu będzie ograniczony, a sam sprzęt znajdował się będzie w odpowiednio wentylowanym i suchym środowisku. Instalacja dzięki temu wyglądać będzie schludnie, zapewniając jednocześnie łatwy dostęp do urządzeń i ich stanu dzięki szklanej szybie w drzwiczkach.

  • Rozmiar 42U
  • Obciążenie do 800 kg
  • Solidna konstrukcja z blachy
  • Otwierane drzwi szklane i boczne zatrzaskowe
  • Otwory wentylacyjne i przewodowe na górze
  • Zaślepka do wprowadzenia przewodów

Szafa RACK wykonana jest z grubej blachy malowanej proszkowo co zapewnia odporność na rdzę i ścieranie się lakieru oraz gwarantuje dobry wygląd nawet po latach użytkowania. Przednie drzwiczki zostały uzupełnione wytrzymałym, hartowanym szkłem. Można przez nie sprawdzić status działania urządzeń bez otwierania szafy. W suficie znajdują się otwory wentylacyjne do których można przymocować wentylatory. Znajduje się tam również zaślepka przez którą można łatwo wprowadzić przewody. W bocznych ściankach zatrzaskowych wbudowane są zaślepki do montażu zamka. Dwusekcyjne szafy są idealnym rozwiązaniem gdy często wymagany jest dostęp do tylnego panelu i przewodów. Wystarczy otworzyć zamek i uchylić sekcję z urządzeniami na bok – nie trzeba nic wypinać, wysuwać urządzeń lub demontować szafy.

01_uziemienie szafy rack
02_zaslepka do wprowadzenia przewodów w szafie rack
03_numeracja poziomow w szafie rack
04_szafy rack racktel
05_otwory wentylacyjne w szafie rack

Jak dobrać szafę?

Nasze szafy oferowane są w szerokości 800mm, jest to wymiar idealny ze względu na zapewnienie dobrego obiegu powietrza. Szersza szafa mogłaby go zaburzyć a poza wyjątkowymi sytuacjami nie jest też potrzebna większa szerokość – wszystkie urządzenia posiadają połączenia i kontrolki jedynie na froncie i konsoli tylnej. Rozmiar U odpowiada za ilość urządzeń możliwych do montażu. Standardowo każde urządzenie posiada wysokość 1U (czyli 44,45mm). Zależnie od potrzeb wybieramy szafę stojącą lub wiszącą. Jeśli wymagany jest częsty dostęp do okablowania szafy wiszącej wybieramy wersję dwusekcyjną. Zaliczamy urządzenia, które chcemy zamontować w szafie poznając rozmiar U. Dobrą praktyką jest doliczyć dodatkowe 2U, które zabezpieczą miejsce na poczet rozbudowy w przyszłości. Jeśli do szafy włożyć chcemy urządzenia nie przystosowane do montażu w nich wystarczy dokupić odpowiednie półki na których ułożyć można dodatkowe elementy.

Specyfikacja

Rozmiar

42U

Wymiary zewnętrzne

800 x 2055 x 800 [mm, +/-2]

Obciążenie 800 kg
Zastosowanie

do wewnątrz, IP20

Materiał

Blacha / Szkło hartowane

Informacje dodatkowe

możliwość przełożenia drzwi  – otwieranie lewa / prawa
drzwi zamykane na kluczyk
drzwi tylnie i frontowe
boczne ścianki zatrzaskowe
możliwość zamontowania wentylatorów
otwory wentylacyjne
koła lub nogi poziomujące
zaślepki do przeprowadzenia przewodów
szafa do złożenia