+48 32 346 30 06
0 0

Brak produktów w koszyku.

Wróć do sklepu

DUR-40Ex to optyczna czujka dymu, której zadaniem jest wykrywanie dymu, który powstaje w momencie wczesnego stadium rozwoju pożarowego, czyli zazwyczaj dużo wcześniej niż pojawi się pierwszy płomień i znacznie wzrośnie temperatura. Czujka znajdzie zastosowanie w zamkniętych pomieszczeniach, w których w normalnych warunkach nie znajduje się dym, kurz i skraplanie wody.

DUR-Ex to czujka iskrobezpieczna przeznaczona do instalacji w strefach, które mogą być zagrożone wybuchem instalowana jest za separatorem iskrobezpiecznym. Urządzenie pracuje razem z centralami firmy Polon-Alfa. Centrala sygnalizacji pożarowej Polon 6000 została opracowana na bazie modelu urządzenia modułowego o architekturze rozproszonej, a składa się z wielu modułów różnych typów, które w obrębie jednego pojedynczego węzła oraz węzłów pomiędzy sobą połączone są podwójną cyfrową magistralą komunikacyjną. składa się z paneli sterujących PSO-60 z wyświetlaczem dotykowym 10’’, modułów funkcjonalnych: linii dozorowych MLD-61 i MLD-62, kontrolno-sterujących MKS-60, wyjść przekaźnikowych MPK-60, wyjść potencjałowych MWS-60, wyjść przekaźnikowych wysokonapięciowych MPW-61, wejść kontrolnych MWK-60, zasilania MZP-60, modułu drukarki MD-60 oraz modułów transmisji MTI-61, MTI62, MTI-63.

  •  Wymiary czujki z gniazdem: Ф115 x 54mm
  •  Wilgotność względna do 95% przy 40°C
  • Wykrywane pożary testowe: TF1 do TF5 oraz TF8
  • Prąd dozorowania: ≤ 60 µA

POLON 6000

POLON 6000 to centrala sygnalizacji pożarowej, której przeznaczeniem jest odnajdywanie i sygnalizowanie zagrożenia pożarowego. Alarm następuje w momencie odebrania informacji od czujek, które współpracują z centralą oraz ręcznych ostrzegaczy pożarowych. Centrala nadzoruje funkcjonowanie każdego urządzenia, które jest w systemie, ale także podejmuje decyzję w jakim momencie rozpocząć alarm pożarowy. Urządzenie znajdzie zastosowanie w ochronie różnorakich obiektów typu hale produkcyjne, hotele oraz biurowce, w których mamy do czynienia z dużą ilością współpracujących ze sobą urządzeń automatyki pożarowej.

Czujniki PIR

Specyfikacja

Model DUR-40Ex
Producent Polon-Alfa
Napięcie pracy

12 ÷ 28 V

Prąd dozorowania

≤ 60 µA

Prąd alarmowania

20 mA

Wykrywane pożary testowe

 TF1 do TF5 oraz TF8

Zakres temperatur pracy od -25°C  do  +55°C
Kolor obudowy czarny
Wilgotność względna do 95 % przy 40 °C
Wymiary czujki (z gniazdem)  Ø 115 x 54 mm
Masa  0,15 kg