+48 32 346 30 06
0 0

Brak produktów w koszyku.

Wróć do sklepu

Terminal sygnalizacji równoległej TSR-4000 to urządzenie mikroprocesorowe, przeznaczone do współpracy z centralami systemu POLON 4000 jako wyniesione pole sygnalizacyjne i obsługowe. Do jednej centrali można być podpiętych do 16 terminali TSR-4000. Terminal pozwala na powielenie informacji central sygnalizacji pożarowej systemu POLON 4000 w oddalonym miejscu.

Terminal powtarza wskazania centrali, do której jest dołączony, takie jak: komunikaty alarmowe, blokowania, uszkodzeniowe, testowania oraz alarmu technicznego. Przy użyciu terminala można potwierdzić alarmowanie centrali i następnie skasować sygnalizację. Terminal kontroluje własne układy i sygnalizuje ewentualne ich uszkodzenie. Istnieje możliwość sprawdzania sprawności elementów sygnalizacyjnych. Dostępność do elementów manipulacyjnych i określonych funkcji została zróżnicowana i podzielona na cztery poziomy dostępu.

  • Współpraca z centralami sygnalizacji pożarowej POLON 4000
  • Zasilanie podstawowe: 230 V
  • Zdalne powiadamianie o pożarze, centrali sygnalizacji pożarowej
  • Certyfikat: CNBOP 1529/2003

POLON 4900

Centrala sygnalizacji polon to wieloprocesorowe urządzenie z podwójnym układem sterowników procesorowych, które dają gwarancję niezawodnej pracy systemu oraz oferują wiele udogodnień w momencie programowania i podczas użytkowania codziennego. Centrala ma możliwość utworzenia programowo 1024 stref dozorowych, którym można przyporządkować dowolne komunikaty użytkownika, które mogą posiadać dwie 32 znakowe linie tekstu.

Terminal TSR-4000 posiada obudowę przystosowaną do mocowania na ścianie. Z przodu terminala widnieją drzwi, na których znajdują się elementy manipulacyjne i sygnalizacyjne, wyświetlacz oraz zamek z kluczykiem umożliwiającym wybranie drugiego poziomu dostępu do funkcji centrali. Otwarcie drzwi jest możliwe po odkręceniu dwóch wkrętów mocujących. Wewnątrz w dolnej części terminala mamy miejsce dla baterii akumulatorów. Na tylnej ścianie obudowy znajdują się przepusty do wprowadzenia przewodów instalacji magistrali RS-485, przewodów zasilania sieciowego oraz płyta z układem zasilania interfejsów szeregowych, wyjściami przekaźnikowymi, a także wyjściem potencjałowym.

polan-alfa-bezpieczenstwo6

Specyfikacja

Model TSR-4000
Producent Polon-Alfa

Napięcie zasilania:

-sieć 50 Hz

-akumulator

230 V +10% -15%

2 x 12 V / 7 Ah

Pobór prądu z akumulatora podczas dozorowania

100 mA

Bezpotencjałowe wyjścia przekaźnikowe alarmu i uszkodzenia: obciążalność prądowa

1A / 30 V

Potencjałowe wyjście nadzorowane:

– obciążalność prądowa

– wartość rezystora końcowego

0,5 A / 24 V

10 kΩ ± 5%; 0,25 W

Wyświetlacz alfanumeryczny LCD

4 linie po 40 znaków

Zakres temperatur pracy

od -5°C do +40°C

Szczelność obudowy IP 30
Masa (bez akumulatorów)

 < 6 kg

Wymiary gabarytowe 314 x 368 x 106 mm