ROP-4007 to radiowy ręczny ostrzegacz pożarowy, którego zadaniem jest przekazywanie informacji o pożarze do współpracującej centrali sygnalizacji pożarowej przez świadka zdarzenia, który ręcznie uruchomił ostrzegacz. Radiowe ręczne ostrzegacze firmy Polon-Alfa współpracują z POLON 4000 i POLON 6000 poprzez adapter radiowy ACR-4001, który powinien zostać zainstalowany na liniach dozorowych tych central. Urządzenie przeznaczone jest do montażu wewnątrz obiektów. Instalowanie ostrzegaczy na tynku wymaga użycia ramki maskującej RM-60-R. Centrala sygnalizacji pożarowej Polon 6000 została opracowana na bazie modelu urządzenia modułowego o architekturze rozproszonej, a składa się z wielu modułów różnych typów, które w obrębie jednego pojedynczego węzła oraz węzłów pomiędzy sobą połączone są podwójną cyfrową magistralą komunikacyjną. Składa się z paneli sterujących PSO-60 z wyświetlaczem dotykowym 10’’, modułów funkcjonalnych: linii dozorowych MLD-61 i MLD-62, kontrolno-sterujących MKS-60, wyjść przekaźnikowych MPK-60, wyjść potencjałowych MWS-60, wyjść przekaźnikowych wysokonapięciowych MPW-61, wejść kontrolnych MWK-60, zasilania MZP-60, modułu drukarki MD-60 oraz modułów transmisji MTI-61, MTI62, MTI-63. Przy użyciu zdublowanego połączenia kablowego (RS-485) mamy możliwość komunikacji między węzłami, a każdy z węzłów powinien zostać wyposażony w moduł zasilacza.

  • Szczelność obudowy: IP 30
  • Typ ostrzegacza: B wg PN-EN 54-11:2004
  • Czas pracy w dozorowaniu: 3 lata
  • Kodowanie adresu: programowane z central

POLON 6000

POLON 6000 to centrala sygnalizacji pożarowej, której przeznaczeniem jest odnajdywanie i sygnalizowanie zagrożenia pożarowego. Alarm następuje w momencie odebrania informacji od czujek, które współpracują z centralą oraz ręcznych ostrzegaczy pożarowych. Centrala nadzoruje funkcjonowanie każdego urządzenia, które jest w systemie, ale także podejmuje decyzję w jakim momencie rozpocząć alarm pożarowy. Urządzenie znajdzie zastosowanie w ochronie różnorakich obiektów typu hale produkcyjne, hotele oraz biurowce, w których mamy do czynienia z dużą ilością współpracujących ze sobą urządzeń automatyki pożarowej.

POLON 4900

Centrala sygnalizacji POLON 4900 to urządzenie integrujące każdy element adresowalnego, interaktywnego systemu automatycznego wykrywania pożarów POLON 4000. Polon 4900 sprawuje pieczę nad pracą wszystkich urządzeń w systemie oraz podejmuje decyzję o rozpoczęciu alarmu pożarowego, wysterowaniu urządzeń sygnalizacyjnych i przeciwpożarowych i w dodatku przekazuje informacje do centrum monitorowania lub systemu nadzoru .Urządzenie znajdzie zastosowanie w ochronie różnorakich obiektów typu hale produkcyjne, hotele oraz biurowce, w których mamy do czynienia z dużą ilością współpracujących ze sobą urządzeń automatyki pożarowej.

Specyfikacja

Typ ostrzegacza

B wg PN-EN 54-11:2004

Zasilanie bateryjne

2 baterie litowe ER14505V

Napięcie pracy

3,6 V

Maksymalny pobór prądu w stanie dozorowania

 < 90 µA

Maksymalny pobór prądu w stanie uszkodzenia lub alarmowania< 1 mA
Zakres częstotliwości pracy toru radiowego863 – 870 MHz
Odległość od adaptera – zależnie od tłumienia środowiskado 100 m
Sposób komunikacji radiowe wielokanałowy z potwierdzeniem
Czas pracy w dozorowaniu3 lata
Kodowanie adresuprogramowane z centrali
Otwór do montażu wtynkowegoØ 80 x 22 mm (min)
Szczelność obudowyIP 30
Zakres temperatur pracyod -25 °C do +55 °C
Wymiary102 x 98 x 46 mm
Masa0,22 kg

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Radiowy ręczny ostrzegacz pożarowy Polon-Alfa ROP-4007”

Twój mail nie zostanie upubliczniony. Pola wymagane są zaznaczone