0 0

Brak produktów w koszyku.

Wróć do sklepu

DUR-4046 to adresowalna, optyczna czujka dymu typu rozproszonego. Przeznaczeniem czujki jest wykrywanie dymu pojawiającego się w pierwszej fazie pożaru. Jeśli DOR-4046 wykryje zagrożenie od razu prześle sygnał alarmu do centrali sygnalizacji pożarowej. Czujki analogowe takie jak DUR-4046 są czujkami z automatyczną kompensacją czułości, a to znaczy, że utrzymuje stałą czułość przy postępującym zaburzeniu komory pomiarowej oraz przy zmianach ciśnienia i kondensacji pary wodnej.

Czujka została stworzona do instalacji na liniach dozorowych systemu POLON 6000. Centrala sygnalizacji pożarowej Polon 6000 została opracowana na bazie modelu urządzenia modułowego o architekturze rozproszonej, a składa się z wielu modułów różnych typów, które w obrębie jednego pojedynczego węzła oraz węzłów pomiędzy sobą połączone są podwójną cyfrową magistralą komunikacyjną. Składa się z paneli sterujących PSO-60 z wyświetlaczem dotykowym 10’’, modułów funkcjonalnych: linii dozorowych MLD-61 i MLD-62, kontrolno-sterujących MKS-60, wyjść przekaźnikowych MPK-60, wyjść potencjałowych MWS-60, wyjść przekaźnikowych wysokonapięciowych MPW-61, wejść kontrolnych MWK-60, zasilania MZP-60, modułu drukarki MD-60 oraz modułów transmisji MTI-61, MTI62, MTI-63. Przy użyciu zdublowanego połączenia kablowego (RS-485) mamy możliwość komunikacji między węzłami, a każdy z węzłów powinien zostać wyposażony w moduł zasilacza.

  • Wykrywane testy pożarowe: TF1 do TF5 oraz TF8
  • Liczba programowanych progów czułości: 3

POLON 6000

POLON 6000 to centrala sygnalizacji pożarowej, której przeznaczeniem jest odnajdywanie i sygnalizowanie zagrożenia pożarowego. Alarm następuje w momencie odebrania informacji od czujek, które współpracują z centralą oraz ręcznych ostrzegaczy pożarowych. Centrala nadzoruje funkcjonowanie każdego urządzenia, które jest w systemie, ale także podejmuje decyzję w jakim momencie rozpocząć alarm pożarowy. Urządzenie znajdzie zastosowanie w ochronie różnorakich obiektów typu hale produkcyjne, hotele oraz biurowce, w których mamy do czynienia z dużą ilością współpracujących ze sobą urządzeń automatyki pożarowej.

Czujniki PIR

Specyfikacja

Model DUR-4046
Producent Polon-Alfa
Napięcie pracy

16,5 ÷ 24,6 V

Pobór prądu w stanie dozorowania

<150 µA

Liczba programowanych progów czułości

3

Wykrywane pożary testowe

 TF1 do TF5 oraz TF8

Programowanie adresu

 z centrali

Wymiary czujki (z gniazdem) Ø 115 x 54 mm
Masa 0,2 kg
Zakres temperatur pracy -25°C do +55°C