0 0

Brak produktów w koszyku.

Wróć do sklepu

DIO-37Ex to jonizacyjna czujka dymu, której zadaniem jest wykrywanie dymu, który powstaje w momencie wczesnego stadium rozwoju pożarowego, czyli zazwyczaj dużo wcześniej niż pojawi się pierwszy płomień i znacznie wzrośnie temperatura.

Czujka znajdzie zastosowanie w zamkniętych pomieszczeniach, w których w normalnych warunkach nie znajduje się dym, kurz i skraplanie wody. DIO-37Ex to czujka iskrobezpieczna przeznaczona do instalacji w strefach, które mogą być zagrożone wybuchem. Centrala sygnalizacji pożarowej Polon 6000 została opracowana na bazie modelu urządzenia modułowego o architekturze rozproszonej, a składa się z wielu modułów różnych typów, które w obrębie jednego pojedynczego węzła oraz węzłów pomiędzy sobą połączone są podwójną cyfrową magistralą komunikacyjną.

Składa się z paneli sterujących PSO-60 z wyświetlaczem dotykowym 10’’, modułów funkcjonalnych: linii dozorowych MLD-61 i MLD-62, kontrolno-sterujących MKS-60, wyjść przekaźnikowych MPK-60, wyjść potencjałowych MWS-60, wyjść przekaźnikowych wysokonapięciowych MPW-61, wejść kontrolnych MWK-60, zasilania MZP-60, modułu drukarki MD-60 oraz modułów transmisji MTI-61, MTI62, MTI-63. Przy użyciu zdublowanego połączenia kablowego (RS-485) mamy możliwość komunikacji między węzłami, a każdy z węzłów powinien zostać wyposażony w moduł zasilacza.

  •  Certyfikat Głównego Instytutu Górnictwa
  •  Nadana cecha iskrobezpieczeństwa
  • Napięcie pracy: 17 ÷ 24 V
  • Podmuch powietrza niepowodujący fałszywego alarmu: 10 m/s

POLON 6000

POLON 6000 to centrala sygnalizacji pożarowej, której przeznaczeniem jest odnajdywanie i sygnalizowanie zagrożenia pożarowego. Alarm następuje w momencie odebrania informacji od czujek, które współpracują z centralą oraz ręcznych ostrzegaczy pożarowych. Centrala nadzoruje funkcjonowanie każdego urządzenia, które jest w systemie, ale także podejmuje decyzję w jakim momencie rozpocząć alarm pożarowy. Urządzenie znajdzie zastosowanie w ochronie różnorakich obiektów typu hale produkcyjne, hotele oraz biurowce, w których mamy do czynienia z dużą ilością współpracujących ze sobą urządzeń automatyki pożarowej.

Czujniki PIR

Specyfikacja

Model DIO-37Ex
Producent Polon-Alfa
Napięcie pracy

17 ÷ 24 V

Maksymalny prąd dozorowania

60 µA

Prąd alarmowania

20 mA

Podmuch powietrza niepowodujący fałszywego alarmu

 10 m/s

Aktywność źródła promieniowania Am 241 7,4 kBq
Zakres temperatur pracy od -25 °C do +55 °C
Wilgotność względna do 95 % przy 40 °C
Wymiary czujki bez gniazda  Ø 107 x 56 mm
Kolor obudowy czujki  czarny
Masa  0,25 kg