+48 32 346 30 06
0 0

Brak produktów w koszyku.

Wróć do sklepu

DUR-4047 to procesorowa, optyczna czujka dymu, której przeznaczeniem jest wykrywanie dymu, powstającego we wczesnym etapie rozwoju pożaru, wtedy kiedy materiał jeszcze się tli, więc zazwyczaj długo wcześniej niż pojawienie się otwartego płomienia i wzrostem temperatury. Czujka DUR-4047 jest czujką analogową z automatyczną kompensacją czułości, tzn. utrzymującą stałą czułość przy postępującym zabrudzeniu komory pomiarowej oraz przy zmianach temperatury i ciśnienia. Urządzenie jest kompatybilne z centralami systemu POLON 4000 i POLON 6000 poprzez adapter ACR-4001.

  • Wykrywanie dymu w I fazie pożaru
  • Współpraca z iniami adresowalnymi centrali POLON
  • Wykrywane pożary testowe: od TF1 do TF5 oraz TF8
  • Zasilanie: 2V (2 baterie CR123)

POLON 6000

POLON 6000 to centrala sygnalizacji pożarowej, której przeznaczeniem jest odnajdywanie i sygnalizowanie zagrożenia pożarowego. Alarm następuje w momencie odebrania informacji od czujek, które współpracują z centralą oraz ręcznych ostrzegaczy pożarowych. Centrala nadzoruje funkcjonowanie każdego urządzenia, które jest w systemie, ale także podejmuje decyzję w jakim momencie rozpocząć alarm pożarowy. Urządzenie znajdzie zastosowanie w ochronie różnorakich obiektów typu hale produkcyjne, hotele oraz biurowce, w których mamy do czynienia z dużą ilością współpracujących ze sobą urządzeń automatyki pożarowej.

Czujniki PIR

Centrala sygnalizacji POLON 4900 to urządzenie integrujące każdy element adresowalnego, interaktywnego systemu automatycznego wykrywania pożarów POLON 4000. Polon 4900 sprawuje pieczę nad pracą wszystkich urządzeń w systemie oraz podejmuje decyzję o rozpoczęciu alarmu pożarowego, wysterowaniu urządzeń sygnalizacyjnych i przeciwpożarowych i w dodatku przekazuje informacje do centrum monitorowania lub systemu nadzoru .Urządzenie znajdzie zastosowanie w ochronie różnorakich obiektów typu hale produkcyjne, hotele oraz biurowce, w których mamy do czynienia z dużą ilością współpracujących ze sobą urządzeń automatyki pożarowej.

Specyfikacja

Model DUR-4047
Producent Polon-Alfa
Zasilanie bateryjne

2 baterie litowe CR123

Napięcie pracy

3 V

Max pobór prądu w stanie dozorowania

< 80 µA

 Max pobór prądu w stanie uszkodzenia lub alarmowania

 < 1 mA

Zakres częstotliwości pracy toru radiowego 863-870 MHz
Odległość od adaptera – zależnie od tłumienia środowiska do 100 m
Zakres temperatur pracy od -25°C do +55°C
Sposób komunikacji radiowej  wielokanałowy z potwierdzeniem
Czas pracy w dozorowaniu 3 lata
Liczba programowanych progów czułości 3
Wykrywane pożary testowe: od TF1 do TF5 oraz TF8
Kodowanie adresu programowane z centrali
Wymiary czujki (z gniazdem) Ø 115 x 54 mm
Masa 0,2 kg