0 0

Brak produktów w koszyku.

Wróć do sklepu

NRP-102K to nadajnik z kontrolą łącza, stworzony przez GORKE Electronic. Nadajnik został stworzony do współpracy z odbiornikiem RP10-2K. Zestaw składający się z tych urządzeń pozwala przesyłać drogą radiową informacje o stanie przekaźników nadajnika, krótko mówiąc powiadamia o stanach alarmowych na oddalonych obiektach. Transmisja oparta jest na kodzie zmiennym zapewniającym wysokie bezpieczeństwo użytkowania oraz odporność na sygnały radiowe pochodzące z innych urządzeń. Każdy nadajnik posiada swój indywidualny kod. Odbiornik reaguje tylko na te transmisje, które pochodzą z nadajników zaprogramowanych do jego pamięci.

  • Zasięg 1000 m
  • 2-kanałowy
  • Kontrola łącza
  • Częstotliwość 433,92 MHz

Urządzenie może pracować w 2 trybach:

Tryb centralkowy jest przewidziany do sytuacji gdy sygnały alarmowe z oddalonych obiektów mają być przekazywane do centrali alarmowej. RPW pełni rolę łącza pomiędzy obiektami a centralą alarmową. Przekaźniki w odbiorniku RP10-2K odwzorowują stany wejść w nadajnikach. Pojawienie się stanu alarmowego na dowolnym z obiektów powoduje zadziałanie odpowiedniego przekaźnika. Po zaniku stanu alarmowego przekaźnik zostanie wyłączony.

Tryb samodzielny pozwala nadzorować stany alarmowe w oddalonych obiektach, a obydwa kanały w każdym z nadajników mogą mieć status „informacyjny” lub „alarmowy”. Wystąpienie stanów alarmowych na dowolnym z kontrolowanych obiektów pobudza odpowiedni przekaźnik w odbiorniku i stan ten jest sygnalizowany aż do ręcznego skasowania.

Kontrola łącza

Z każdego nadajnika w odstępach co max 10min wysyłane są sygnały testowe. W przypadku gdy odbiornik nie odbierze żadnego sygnału z danego nadajnika przez okres 30 min, zostanie to zasygnalizowane jako brak łącza i zadziała przekaźnik KONTROLA ŁĄCZA, a styki wyprowadzone na listwę zaciskową zostaną rozwarte. Po odebraniu przez odbiornik sygnału testowego lub alarmowego (z nadajnika zaprogramowanego do danego łącza) zostanie wyłączony przekaźnik KONTROLA ŁĄCZA i styki zostaną zwarte.

Kontrola zasilania

Napięcie zasilające nadajnik jest kontrolowane i jego obniżenie poniżej wartości krytycznej powoduje w odbiorniku rozwarcie styków odpowiedniego przekaźnika oraz zaświecenie diody LED. Wartość napięcia krytycznego dla nadajnika bateryjnego wynosi 6,7V, a dla nadajnika zewnętrznie zasilanego 11V. Nadajnik bateryjny od momentu wystąpienia stanu krytycznego zachowuje swoje standardowe parametry (np. zasięg) przez okres od kilku dni do kilku tygodni w zależności od rodzaju stosowanych baterii oraz ilości wysyłanych sygnałów alarmowych. Przywrócenie napięcia zasilającego do poziomu powyżej wartości krytycznej powoduje wyłączenie przekaźnika (zwarcie styków) i wyłączenie diody LED.

Wejścia alarmowe K1 i K2

Działają niezależnie, według zasad podanych poniżej. Zwarcie wejścia K1 w nadajniku odpowiada wyłączeniu przekaźnika K1 w odbiorniku a tym samym zwartym stykom K1 wyprowadzonym na listwę zaciskową. Rozwarcie wejścia K1 powoduje zadziałanie przekaźnika K1 i rozwarcie styków K1. Zadziałanie przekaźnika  jest sygnalizowane świeceniem diody LED. Każda zmiana stanu wejścia powoduje natychmiastowe wysłanie informacji o aktualnym stanie urządzenia. Transmisja jest wysyłana 2 razy w odstępach kilku sekundowych. Działanie wejścia K2 jest identyczne jak K1.

Specyfikacja

Model NRP-102K
Producent

Gorke

Częstotliwość

433,92 MHz

Kodowanie kod zmienny
Zasilanie 12V DC (10-15V DC)
Spoczynkowy pobór prądu

2,5 mA

Maksymalny pobór prądu

20 mA

Wyjście sabotażowe

50mA/ 12V DC

Antena

prętowa, złącze BNC 50 Ohm

Moc nadawcza

+10 dBm

Ilość kanałów

4 (2 wejścia niezależnie sterowane)

Zasięg

1000 m

Temperatura pracy

-10÷ +55 °C

Wilgotność (max)

93±3%

Wymiar

110(76) x 61 x 33

Współpraca

RP10-2K

Szczelność obudowy

IP 66

Do pobrania