0 0

Brak produktów w koszyku.

Wróć do sklepu

WSS to bezprzewodowy sygnalizator optyczno-akustyczny, który został stworzony przez firmę Elmes Elektronik. Bezprzewodowy sygnalizator optyczno-akustyczny został stworzony do używania go na zewnątrz obiektu dozorowanego. Mikroprocesorowe urządzenie posiada układ nadawczo-odbiorczy do komunikacji bezprzewodowej z centralą alarmową Elmes CB32 (od wersji oprogramowania 2.10). WSS jest też kompatybilny z dowolnym systemem alarmowym przy użyciu dedykowanego modułu sterującego Elmes WSM.

Bezprzewodowy sygnalizator optyczno-akustyczny ELMES WSS został stworzony tak, aby istniała możliwość zasilania go z dostarczonego w komplecie zasilacza sieciowego lub z linii 13,8VDC przewodowego systemu alarmowego. Zasilanie to zapewnia ładowanie akumulatora, będącego podstawowym źródłem energii sygnalizacji i zapewniającym działanie sygnalizatora także w czasie awarii zasilania sieciowego. Akustyczny i optyczny sygnał alarmowych to nie wszystko co potrafi WSS, sygnalizator generuje także sygnały załączenia i wyłączenia dozorowania przydatne przy uzbrajaniu i rozbrajaniu systemu alarmowego pilotem radiowym.

Układ zabezpieczenia antysabotażowego sygnalizatora wykrywa zapiankowanie, oderwanie od podłoża oraz zdjęcie pokrywy obudowy. W każdym z tych przypadków sygnalizator natychmiast rozpoczyna alarmowanie i drogą radiową powiadamia centralę. Sygnalizator wysyła również informacje o stanach awaryjnych (np. brak zasilania sieciowego), które są w centrali rejestrowane i sygnalizowane.

  • Sygnalizacja optyczna i akustyczna
  • Układ zabezpieczenia antysabotażowego
  • Generuje sygnały załączenia i wyłączenia
  • Gwarancja na okres 2 lat

Specyfikacja

Zasilanie 16VDC/100mA (zasilacz w komplecie) lub z linii 13,8VDC
 Sygnalizacja akustyczna Przetwornik piezoelektryczny 120dB
Sygnalizacja optyczna Żarówka 12V/5W
Czułość -105dBm
Akumulator wewn. Bezobsługowy 12V – 1,2Ah
Wymiary 260/145/82 mm