0 0

Brak produktów w koszyku.

Wróć do sklepu

MTS 166 to optyczny detektor dymu, stworzony przez firmę Elmes Elektronik. Detektor został stworzony w celu wykrywania dymu w zamkniętych pomieszczeniach i składa się z autonomicznego alarmu akustycznego oraz modułu bezprzewodowej sygnalizacji alarmowej.

Bezprzewodowy optyczny detektor dymu ELMES MTS 166 pozwala na przekaz sygnałów alarmowych do odbiornika instalacji alarmowej. W momencie wykrycia dymu, MTS 166 informuje nas akustycznie oraz sygnalizuje alarm ze współpracującej z detektorem centrali alarmowej Elmes CB32 lub zmienno kodowego odbiornika Elmes, do których detektor został zaprogramowany. Podczas współpracy z odbiornikami Elmes detektor może być używany w dowolnej istniejącej lub projektowanej instalacji alarmowej.

Pracując z centralą Elmes CB32 oraz wybranymi odbiornikami Elmes (CH8HR, CH20HR) monitorowana jest obecność detektora i poziom napięcia baterii zasilającej. Brak łączności z detektorem lub niski stan jego baterii są sygnalizowane w urządzeniu odbiorczym. Detektor zasilany jest z baterii 9V, która wystarcza na rok pracy detektora. W MTS 166 może być użyta bateria alkaliczna lub litowa, a użycie ich wydłuża czas jego pracy nawet do 3 lat.

Bezprzewodowy optyczny detektor dymu ELMES MTS 166 nie zawiera źródeł promieniowania jonizującego i reaguje wyłącznie na dym wnikający do optycznej komory detekcyjnej. Detektor przeznaczony jest do indywidualnych instalacji domowych i nie może być stosowany w obiektach publicznych lub przemysłowych.

  • Do 3 lat działania na jednej baterii
  • Współpraca z CB32, CH8HRhet, CH20HRhet
  • Kontrola łącza i niskiego poziomu naładowania baterii
  • Detektor zasilany baterią 9v