MTX2 to mini nadajnik zdalnego sterowania, stworzony przez Elmes Elektronik. Dwukanałowy nadajnik radiowy na pasmo 433,92MHz jest kompatybilny ze wszystkimi odbiornikiem Elmes (wyjątek RP501HRhet). Mini nadajnik zdalnego sterowania został stworzony do przekazywania drogą radiową informacji o zmianie stanu na swoim wejściu. Każda zmiana stanu wejścia wyzwala ciąg trzech transmisji radiowych. Zwielokrotnienie transmisji zwiększa pewność działania systemu. Transmisje przy rozwarciu i zwarciu odpowiadają naciśnięciu pierwszego albo drugiego przycisku pilota dwukanałowego, np. DWB100HT.

  • Zasięg do 100m w terenie otwartym
  • Do odbiorników Elmes Elektronik
  • Zasilany z alkalicznej baterii 9V lub napięciem stałym 12V
  • Niewielkie rozmiary

Zastosowanie MTX2

1. Budując system sterowania rolet w oparciu o sterowniki ST6H, STM lub ST100H, można użyć detektora MTX2 do sterowania roletami za pomocą czujnika zmierzchowego, czujnika deszczu lub wiatru, zegara lub innych podobnych urządzeń dowolnego producenta. Warunkiem jest, aby urządzenie to posiadało wyjście bezprądowe zmieniające swój stan w chwilach, gdy rolety maja się otworzyć lub zamknąć. Detektor można również łączyć do centrali alarmowej, dzięki czemu rolety mogą się zamykać w chwili uzbrojenia systemu i otwierać w momencie rozbrojenia.

2. Detektor podłączony do typowego dwustanowego wyłącznika ściennego i przy współpracy ze sterownikiem „STM2K wersja 2” może służyć do zdalnego włączania i wyłączania oświetlenia.

3. Detektor, przy współpracy z odbiornikami U1HR, U2HR, UMB100HRhet, DWB100HRhet, DWP12R i DWP24R, może służyć do bezprzewodowego przekazania stanu dowolnego sygnału sterującego z wejścia detektora do wyjścia odbiornika. Może to być np.: informacja o stanie uzbrojenia systemu alarmowego, albo o poziomie temperatury (niska/wysoka)

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Mini nadajnik zdalnego sterowania ELMES MTX2”

Twój mail nie zostanie upubliczniony. Pola wymagane są zaznaczone