0 0

Brak produktów w koszyku.

Wróć do sklepu

Wewnętrzna czujka PIR z obracaną soczewką Optex FLX-S-ST jest urządzeniem z serii FlipX Standard. FLX-S-ST jest wyposażona innowacyjny piroelement dostosowany do kształtu ludzkiej sylwetki. Wyposażone w obracaną soczewkę czujki FlipX umożliwiają proste przełączanie między szerokim a wąskim obszarem detekcji, co oznacza dwukrotnie większe możliwości wykorzystania jednego produktu. Urządzenie stanowi doskonały wybór w przypadku zastosowań związanych ze standardową detekcją intruzów dla obiektów mieszkalnych i komercyjnych o lekkim natężeniu ruchu.

Zaawansowany piroelement

Wyposażona w najnowszy piroelement seria czujek FlipX Standard zapewnia wysoką niezawodność i dokładność. Cechą wyróżniającą czujkę jest jej unikalna możliwość dostosowania do ludzkiej sylwetki i większa precyzja w odróżnianiu osób od fałszywych wzbudzeń wywoływanych przez małe zwierzęta.

3113138331 2

Obracana soczewka

Czujki FlipX Standard wyposażone są w nasze innowacyjne rozwiązanie pozwalające zaoszczędzić czas i pieniądze – obracaną soczewkę. Fabrycznym ustawieniem czujki jest szeroki obszar detekcji. Wystarczy jednak zdjąć pokrywę i obrócić soczewkę o 180 stopni, aby uzyskać zupełnie odmienny, wąski obszar detekcji przeznaczony do ochrony korytarzy, okien i wielu innych miejsc.

Soczewka sferyczna

Specjalnie opracowana soczewka sferyczna zapewnia precyzyjne zogniskowanie każdego promienia padającego na elementy piroelektryczne. Zaawansowana konstrukcja soczewki gwarantuje spójność w obrębie całego pola detekcji, znacznie obniżając prawdopodobieństwo niewykrycia intruza.

SMDAFLIPXPL

Algorytm SMDA

Wszystkie modele FlipX wyposażone są w cyfrowo wspomaganą technologię rozpoznawania sygnału określaną jako „SMDA”. Wysoce rozwinięta technologia detekcji pozwala czujce rozpoznawać fałszywe wzbudzenia wywołane przez cienie, zmiany temperatury bądź jaskrawe światła powszechne w zamkniętych przestrzeniach. Dzięki rozszerzonemu algorytmowi cyfrowemu możesz mieć pewność, że takie powszechne zjawiska nie wywołają alarmu. Model oferuje także wbudowane funkcje charakterystyczne dla czujek zewnętrznych, co czyni go bardziej wytrzymałym i trwałym w zastosowaniach związanych z codzienną detekcją wewnątrz budynków.

Specyfikacja

Model

FLX-S-ST

Producent

Optex

Metoda detekcji

PIR

Charakterystyka detekcji

Powierzchniowa: 12 m, 85°/ kurtynowa: 18 m / 5°

Strefy detekcji

Powierzchniowa: 76 stref / kurtynowa: 12 stref

Wysokość montażu

Od 2.0 do 3.0 m

Wykrywana prędkość ruchu

0,3 do 2,0 m/s

Czas trwania alarmu

2.0 ± 0.5 s

Czas przygotowania do pracy

Ok. 60 s. (dioda LED miga)

Wskazania diod LED

Przełączany ON/OFF Zielony: [1] Przygotowania do pracy [2] Alarm

Zasilanie

Od 9.5 do 16 V DC

Pobór prądu

8 mA (norm.) 11 mA (maks.) przy 12 V DC

Wyjście przekaźnikowe

Alarm: N.C. 24 V DC 0.1 A maks. Sabotaż: N.C. 24 V DC 0,1 A maks. (Aktywne po otwarciu pokrywy)

Temperatura pracy

-20°C do 50°C

Kompensacja temperatury

Cyfrowa (SMDA)

Wilgotność otoczenia

Maks. 95%

Zakłócenia RF

Brak alarmu 10 V/m

Wymiary

61.5×50.9×129.2 mm (szer./dł./wys.)

Waga 90 g
Miejsce montażu

ściana, narożnik (wewnątrz); (z uchwytem: ściana, narożnik, sufit)

Do pobrania