0 0

Brak produktów w koszyku.

Wróć do sklepu

Pyronix XDH10TT-WE jest dwukierunkową bezprzewodową czujką zewnętrzną. Czujnik jest wyposażony w algorytm detekcji Tri-Signal, który zapewnia większą odporność detektora na zakłócenia zewnętrzne. Osoby są wykrywane na podstawie analizy sekwencji aktywacji mikrofalowego czujnika ruchu i dwóch niezależnych cyfrowych pasywnych czujników podczerwieni (PIR). Alarm jest zgłaszany tylko wówczas, gdy wszystkie trzy czujniki zostaną uaktywnione równocześnie w określonym czasie. Czujka przystosowana jest do zastosowania zewnętrznego w strukturze inteligentnego, bezprzewodowego systemu alarmowego. Przy wykorzystaniu centrali alarmowej AxHub czujka umożliwia szybkie poinformowanie o potencjalnym wtargnięciu. Jest to znakomite rozwiązanie zarówno do domów, jak i do użytku komercyjnego.

  • Zasięg 10 m
  • Wysokość montażu 2.4 m
  • Zasilanie baterią CR123A
  • Gwarancja 24 miesięcy

Działanie czujnika dualnego

Czujniki PIR inaczej nazywane czujkami podczerwieni są urządzeniami służącymi do wykrycia intruza przez system alarmowy. Analizują one otoczenie, wykrywając szybkie zmiany temperatury w wyznaczonych obszarach, które są interpretowane jako ruch. Czujniki PIR nie wysyłają żadnych sygnałów, a jedynie odbierają te wysyłane przez otoczenie, zatem są czujkami pasywnymi.

Czujniki mikrofalowe w przeciwieństwie do czujników PIR są czujnikami aktywnymi. Wysyłając promieniowanie elektromagnetyczne o określonej częstotliwości sprawdzają, czy w danym obszarze występuje ruch. Jeśli obiekty nie ruszają się, fale odbite od otoczenia wracają w nienaruszonym stanie. Jeśli zaś jakiś obiekt porusza się, fale zostaną zniekształcone, jest to interpretowane jako ruch.

Czujniki dualne to połączenie wykrycia PIR i elektromagnetycznego w jednym urządzeniu. W tym typie czujnika wyjście alarmowe aktywowane jest dopiero po jednoczesnym wykryciu ruchu przez obydwa elementy detekcji. Dzięki temu liczba fałszywych alarmów jest znacznie ograniczona, a słabe punkty obydwu systemów detekcji zostają wyeliminowane.

Czujniki PIR

Specyfikacja

Model

XDH10TT-WE

Producent

Pyronix

Rodzaj instalacji

XDH

Optymalna wysokość montażu

2.4 m

Pokrycie

wolumetryczne

Maksymalny zasięg

10 m

Ochrona przeciw zwierzętom

10kg

Dwukierunkowa komunikacja bezprzewodowa

tak

Zabezpieczenie antysabotażowe

tak

Tri-Signal Detection Logic

2x podczerwień
1x mikrofala

Częstotliwość automatyczna

tak

Cyfrowa technologia ITF (Independent Floating Threshold)

tak

Cyfrowa kompensacja temperatury

tak

Zabezpieczenie przed manipulacją z przodu i z tyłu

tak

Inny wskaznik LED dla: MNW, PIR i alarm

tak

Zintegrowany brzęczyk testowy

tak

Zasilanie

bateria 3V (1x CR123A) – żywotność minimum 2 lata