Hikvision DS-PD2-D15AME posiada czujnik podczerwieni PIR oraz czujnik mikrofalowy. Podwójna detekcja sprawia, że detektor zmniejsza liczbę wyrywania fałszywych alarmów. Ponadto detektor posiada cyfrową kompresję temperatury, która dostosowuje cyfrowo czułość, pozwala to na utrzymanie zasięgu w przypadku gdy temperatura tła w pomieszczeniu jest zbliżona do zewnętrznej temperatury ciała 32°C (temperatura wewnętrzna 37°C). Jest to idealne rozwiązane skierowane zarówno do użytku domowego, jak również dla mniejszych firm.

  • Zasięg 15m/18/30
  • Wysokość montażu 1.8-2.4 m
  • Szybkość detekcji 0.3 do 3 m/s
  • Gwarancja 36 miesięcy

Działanie czujnika dualnego

Czujniki PIR inaczej nazywane czujkami podczerwieni są urządzeniami służącymi do wykrycia intruza przez system alarmowy. Analizują one otoczenie, wykrywając szybkie zmiany temperatury w wyznaczonych obszarach, które są interpretowane jako ruch. Czujniki PIR nie wysyłają żadnych sygnałów, a jedynie odbierają te wysyłane przez otoczenie, zatem są czujkami pasywnymi.

Czujniki mikrofalowe w przeciwieństwie do czujników PIR są czujnikami aktywnymi. Wysyłając promieniowanie elektromagnetyczne o określonej częstotliwości sprawdzają, czy w danym obszarze występuje ruch. Jeśli obiekty nie ruszają się, fale odbite od otoczenia wracają w nienaruszonym stanie. Jeśli zaś jakiś obiekt porusza się, fale zostaną zniekształcone, jest to interpretowane jako ruch.

Czujniki dualne to połączenie wykrycia PIR i elektromagnetycznego w jednym urządzeniu. W tym typie czujnika wyjście alarmowe aktywowane jest dopiero po jednoczesnym wykryciu ruchu przez obydwa elementy detekcji. Dzięki temu liczba fałszywych alarmów jest znacznie ograniczona, a słabe punkty obydwu systemów detekcji zostają wyeliminowane.

Czujniki PIR

Specyfikacja

Zasięg detekcji

15m/18/30, kąt: 85°

Szybkość detekcji

0.3m/s ~ 3.0m/s

Wykrycia stref

60

Zasilanie

9-16V DC 12V DC

Wysokość montażu

1.8 do 2.4 m

Temperatura pracy

-30 °C to +50 °C

Wymiary

117 x 69 x 55 mm

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Czujnik alarmowy Hikvision DS-PD2-D15AME”

Twój mail nie zostanie upubliczniony. Pola wymagane są zaznaczone