Hikvision DS-PD2-D10PE posiada czujnik podczerwieni PIR oraz czujnik mikrofalowy, oraz został wyposażony w technologię Pet Immune. Podwójna detekcja sprawia, że detektor zmniejsza liczbę wyrywania fałszywych alarmów. Technologia Pet Immune analizuje sygnały generowane przez zwierzęta domowe o wadze do 24 kg w zakresie 10m. Jest to idealne rozwiązane skierowane zarówno do użytku domowego, jak również dla mniejszych firm.

  • Zasięg 10 m
  • Wysokość montażu 1.8-2.4 m
  • Szybkość detekcji 0.3 do 3 m/s
  • Gwarancja 36 miesięcy

Działanie czujnika dualnego

Czujniki PIR inaczej nazywane czujkami podczerwieni są urządzeniami służącymi do wykrycia intruza przez system alarmowy. Analizują one otoczenie, wykrywając szybkie zmiany temperatury w wyznaczonych obszarach, które są interpretowane jako ruch. Czujniki PIR nie wysyłają żadnych sygnałów, a jedynie odbierają te wysyłane przez otoczenie, zatem są czujkami pasywnymi.

Czujniki mikrofalowe w przeciwieństwie do czujników PIR są czujnikami aktywnymi. Wysyłając promieniowanie elektromagnetyczne o określonej częstotliwości sprawdzają, czy w danym obszarze występuje ruch. Jeśli obiekty nie ruszają się, fale odbite od otoczenia wracają w nienaruszonym stanie. Jeśli zaś jakiś obiekt porusza się, fale zostaną zniekształcone, jest to interpretowane jako ruch.

Czujniki dualne to połączenie wykrycia PIR i elektromagnetycznego w jednym urządzeniu. W tym typie czujnika wyjście alarmowe aktywowane jest dopiero po jednoczesnym wykryciu ruchu przez obydwa elementy detekcji. Dzięki temu liczba fałszywych alarmów jest znacznie ograniczona, a słabe punkty obydwu systemów detekcji zostają wyeliminowane.

Czujniki PIR

Specyfikacja

Zasięg detekcji

10 m, kąt: 85°

Szybkość detekcji

0.3m/s ~ 3.0m/s

Zasilanie

9-16V DC 13.8V DC

Odporność na zwierzęta

24 kg

Wysokość montażu

1.8 do 2.4 m

Temperatura pracy

-30 °C to +50 °C

Wymiary

117 x 69 x 55 mm

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Czujnik alarmowy Hikvision DS-PD2-D10PE”

Twój mail nie zostanie upubliczniony. Pola wymagane są zaznaczone