Hikvision DS-PD2-D12-W jest bezprzewodowym czujnikiem dualnym. Detektor posiada cyfrową kompresję temperatury, która dostosowuje cyfrowo czułość, pozwala to na utrzymanie zasięgu w przypadku gdy temperatura tła w pomieszczeniu jest zbliżona do zewnętrznej temperatury ciała 32°C (temperatura wewnętrzna 37°C). Czujnik wykorzystuje technologię ITDC, która umożliwia natychmiastowe uaktywnienie urządzeń i przełączanie ich do trybu uśpienia, zapewniając ciągłą komunikację centrali z urządzeniami bezprzewodowymi i oszczędne korzystanie z baterii. Ponadto, technologa SSI pozwala instalatorowi na podgląd na żywo siły sygnału bezprzewodowego, zarówno w centrali, jak i na urządzeniu bezprzewodowym. Czujka przeznaczona jest do zastosowania wewnętrznego w strukturze inteligentnego, bezprzewodowego systemu alarmowego. Przy wykorzystaniu centrali alarmowej AxHub czujka umożliwia szybkie poinformowanie o potencjalnym wtargnięciu. Jest to znakomite rozwiązanie zarówno do domów, jak i do użytku komercyjnego w małych firmach.

  • Zasięg 12 m
  • Wysokość montażu 1.8-2.4 m
  • Szybkość detekcji 0.3 do 3 m/s
  • Gwarancja 24 miesięcy

Działanie czujnika dualnego

Czujniki PIR inaczej nazywane czujkami podczerwieni są urządzeniami służącymi do wykrycia intruza przez system alarmowy. Analizują one otoczenie, wykrywając szybkie zmiany temperatury w wyznaczonych obszarach, które są interpretowane jako ruch. Czujniki PIR nie wysyłają żadnych sygnałów, a jedynie odbierają te wysyłane przez otoczenie, zatem są czujkami pasywnymi.

Czujniki mikrofalowe w przeciwieństwie do czujników PIR są czujnikami aktywnymi. Wysyłając promieniowanie elektromagnetyczne o określonej częstotliwości sprawdzają, czy w danym obszarze występuje ruch. Jeśli obiekty nie ruszają się, fale odbite od otoczenia wracają w nienaruszonym stanie. Jeśli zaś jakiś obiekt porusza się, fale zostaną zniekształcone, jest to interpretowane jako ruch.

Czujniki dualne to połączenie wykrycia PIR i elektromagnetycznego w jednym urządzeniu. W tym typie czujnika wyjście alarmowe aktywowane jest dopiero po jednoczesnym wykryciu ruchu przez obydwa elementy detekcji. Dzięki temu liczba fałszywych alarmów jest znacznie ograniczona, a słabe punkty obydwu systemów detekcji zostają wyeliminowane.

Czujniki PIR

Specyfikacja

Zasięg detekcji

12 m, kąt: 85°

Szybkość detekcji

0.3m/s ~ 3.0m/s

Zasięg transmisji

800m

Częstotliwość

868MHz

Zasilanie

Bateria 2 × CR123A, 3.0V

Wysokość montażu

1,8 do 2,4 m

Temperatura pracy

-10 °C to +40 °C

Wymiary

117mm x 69mm x 59mm

Opinie

Na razie nie ma opinii o produkcie.

Napisz pierwszą opinię o “Bezprzewodowy czujnik alarmowy Hikvision DS-PD2-D12-W”

Twój mail nie zostanie upubliczniony. Pola wymagane są zaznaczone