0 0

Brak produktów w koszyku.

Wróć do sklepu

RXC-RST wewnętrzna czujka ruchu i obecności przeznaczona do stosowania z nadajnikami radiowymi. Podstawą czujki RXC-RST są sprawdzone technologie, zastosowane przez firmę Optex w seriach RX i CX. Model RXC-RST zapewnia dokładną detekcję w wyższych temperaturach. Seria RXC-R jest wyposażona w funkcję cyfrowego rozpoznawania obiektów. Jest przeznaczona do zastosowań klasy 2 w budynkach mieszkalnych, komercyjnych i przemysłowych. Seria RX-R CORE ma 78 gęstych stref, obejmujących cały obszar detekcji. W każdym punkcie objętym zasięgiem czujka wykorzystuje ponad 4 strefy (stąd określenie „czterostrefowa”), aby zweryfikować konieczność wygenerowania alarmu.

  • Zasięg detekcji 12m x 12m, kąt 85°
  • Wysokość montażu 1,5 – 2,4m
  • Ilość stref detekcji 78
  • Dioda sygnalizacyjna

Seria RXC-R charakteryzuje się wyjątkową, typową dla Optex konstrukcją obiektywu, która zapobiega niechcianym fałszywym alarmom spowodowanym przez zwierzęta domowe itp. Konwencjonalne czujki PIR zazwyczaj stosują uproszczone obszary detekcji. My natomiast oferujemy inne, wyjątkowe podejście do wykrywania włamań: nasza czujka dzieli obszar detekcji na wiele odrębnych stref. Wszystkie strefy wykorzystują logikę DSP w celu współpracy i osiągnięcia najwyższych i najdokładniejszych możliwych parametrów działania.

Czujniki PIR

Działanie czujnika PIR

Czujniki PIR inaczej nazywane czujkami podczerwieni są urządzeniami służącymi do wykrycia intruza przez system alarmowy. Analizują one otoczenie, wykrywając szybkie zmiany temperatury w wyznaczonych obszarach, które są interpretowane jako ruch. Czujniki PIR nie wysyłają żadnych sygnałów, a jedynie odbierają te wysyłane przez otoczenie, zatem są czujkami pasywnymi.

Specyfikacja

Model

RXC-RST

Producent

Optex

Metoda detekcji

Pasywna podczerwień

Zasięg detekcji

12m x 12m, kąt 85°

Ilość stref detekcji

78 stref detekcji

Wysokość montażu

1,5 – 2,4m

Dioda sygnalizacyjna

Przełączane WŁ/WYŁ

Czas trwania alarmu

Ok. 2,5 s

Wyjście alarmowe

0.01 A max.

Styk sabotażowy

0.01 A max.

Czułość/zasięg

Przełączana LOW/MID/HI/SuperHI

Czas przygotowania do pracy

Ok. 60 s

Zasilanie

3 – 3.6 V

Pobór prądu

6 μA, 3 mA max.

Wymiary

97.2mm x 65.2mm x 78.5mm

Masa

Ok. 145g

Temperatura pracy

-20°C ÷ +50°C
(Wilgotność 95% maks.)

Odporność na zakłócenia

Brak alarmu 10V/m