0 0

Brak produktów w koszyku.

Wróć do sklepu

Czujki ruchu z serii SLIM LINE zostały wyposażona w nowoczesną soczewkę zaprojektowaną i wyprodukowaną w Japonii. Nowa konstrukcja zapewnia bardzo duży obszar detekcji aż do 20m x 24m z kątem widzenia 90°. Zaawansowany algorytm detekcji ruchu nowej generacji pozwala na niezawodne wykrywanie intruzów w obrębie całego nadzorowanego obszaru, bez wywoływania niepożądanych alarmów. Czujki SLIM LINE dynamicznie dopasowują algorytm detekcji ruchu do zmian temperatury otoczenia, dzięki czemu gwarantują doskonałą i skuteczną pracę czujek.

Modele LUNA zostały wyposażone w białe diody LED. Dzięki temu czujki te mogą pełnić rolę np. reagującego na ruch oświetlenia korytarza, mogącego działać także w przypadku zaniku zasilania w sieci. Funkcją oświetlenia można sterować zdalnie. Może być ona także aktywowana na zaprogramowany czas, po wykryciu ruchu przez czujkę.

  • Obszar detekcji: 20 m x 24 m, 90°
  • Cyfrowy algorytm detekcji ruchu
  • Cyfrowa kompensacja temperatury
  • Gwarancja 24 miesiące

Działanie czujnika dualnego

Czujniki PIR inaczej nazywane czujkami podczerwieni są urządzeniami służącymi do wykrycia intruza przez system alarmowy. Analizują one otoczenie, wykrywając szybkie zmiany temperatury w wyznaczonych obszarach, które są interpretowane jako ruch. Czujniki PIR nie wysyłają żadnych sygnałów, a jedynie odbierają te wysyłane przez otoczenie, zatem są czujkami pasywnymi.

Czujniki mikrofalowe w przeciwieństwie do czujników PIR są czujnikami aktywnymi. Wysyłając promieniowanie elektromagnetyczne o określonej częstotliwości sprawdzają, czy w danym obszarze występuje ruch. Jeśli obiekty nie ruszają się, fale odbite od otoczenia wracają w nienaruszonym stanie. Jeśli zaś jakiś obiekt porusza się, fale zostaną zniekształcone, jest to interpretowane jako ruch.

Czujniki dualne to połączenie wykrycia PIR i elektromagnetycznego w jednym urządzeniu. W tym typie czujnika wyjście alarmowe aktywowane jest dopiero po jednoczesnym wykryciu ruchu przez obydwa elementy detekcji. Dzięki temu liczba fałszywych alarmów jest znacznie ograniczona, a słabe punkty obydwu systemów detekcji zostają wyeliminowane.

Specyfikacja

Model

SLIM-DUAL-LUNA

Producent

Satel

Napięcie zasilania (±15%)

12 V DC

Wykrywalna prędkość ruchu

0,3…3 m/s

Zakres temperatur pracy

-10°C…+55°C

Zalecana wysokość montażu

2,4 m

Pobór prądu w stanie gotowości

14 mA

Maksymalny pobór prądu

100 mA

Masa

144 g

Maksymalna wilgotność

93±3%

Wymiary

62 x 137 x 42 mm

Klasa środowiskowa wg EN50130-5

II

Czas sygnalizacji alarmu

2 s

Spełniane normy

EN 50131-1, EN 50131-2-4, EN 50130-4, EN 50130-5

Częstotliwość mikrofali

24,125 GHz

Stopień zabezpieczenia wg EN50131-2-4

Grade 2

Rezystory parametryczne

2 x 1,1 kΩ / 2 x 4,7 kΩ / 2 x 5,6 kΩ

Czas rozruchu

30 s

Obszar detekcji

20 m x 24 m, 90° (montaż na 2,4 m)

Wyjścia alarmowe (przekaźnik NC, obciążenie rezystancyjne)

40 mA / 24 V DC

Wyjścia sabotażowe (NC)

40 mA / 24 V DC

Rezystancja zestyku przekaźnika (wyjście alarmowe)

26 Ω

Dopuszczalna wysokość montażu

do 4 m

Rezystancja zestyku przekaźnika (wyjście sabotażowe)

26 Ω