0 0

Brak produktów w koszyku.

Wróć do sklepu

Wszystkie modele czujek sufitowych PIR / mikrofalowych TriTech® serii DS9370 zostały wyposażone w różne opatentowane techniki przetwarzania sygnału, umożliwiające uzyskanie znakomitej skuteczności wykrywania przy równoczesnym wyeliminowaniu fałszywych alarmów. Każdy z modeli można zamontować na suficie o wysokości do 7,6 m. Dzięki trzem oddzielnym sekcjom PIR, które można w pełni regulować, seria DS9370 zapewnia integralność obszaru chronionego na wszystkich wysokościach montażu, jak również możliwość jego dostosowania do specyficznych wymagań.

  • Detekcja MW + PIR
  • Zasięg 360° x 21 m
  • Maksymalna wysokość montażu 7,6 m
  • Przetwarzanie FSP

Działanie czujnika dualnego

Czujniki PIR inaczej nazywane czujkami podczerwieni są urządzeniami służącymi do wykrycia intruza przez system alarmowy. Analizują one otoczenie, wykrywając szybkie zmiany temperatury w wyznaczonych obszarach, które są interpretowane jako ruch. Czujniki PIR nie wysyłają żadnych sygnałów, a jedynie odbierają te wysyłane przez otoczenie, zatem są czujkami pasywnymi.

Czujniki mikrofalowe w przeciwieństwie do czujników PIR są czujnikami aktywnymi. Wysyłając promieniowanie elektromagnetyczne o określonej częstotliwości sprawdzają, czy w danym obszarze występuje ruch. Jeśli obiekty nie ruszają się, fale odbite od otoczenia wracają w nienaruszonym stanie. Jeśli zaś jakiś obiekt porusza się, fale zostaną zniekształcone, jest to interpretowane jako ruch.

Czujniki dualne to połączenie wykrycia PIR i elektromagnetycznego w jednym urządzeniu. W tym typie czujnika wyjście alarmowe aktywowane jest dopiero po jednoczesnym wykryciu ruchu przez obydwa elementy detekcji. Dzięki temu liczba fałszywych alarmów jest znacznie ograniczona, a słabe punkty obydwu systemów detekcji zostają wyeliminowane.

Czujniki PIR

Specyfikacja

Model DS9370
Producent

BOSCH

Konstrukcja

modułowa obudowa i podstawa montażowa na zawiasach zapewniają łatwy dostęp do kabli i przełączników.

Wymiary

8,9 x 17,8 cm

Materiał

udaroodporny plastik ABS

Temperatura pracy

-40 ÷ +49°C
w instalacjach zgodnych z wymaganiami UL 0 ÷ +49°C

Odporność na zakłócenia radiowe (RFI)

brak alarmu na częstotliwościach krytycznych w przedziale od 26 do 950 MHz przy natężeniu pola 50 V/m.

DS9370-C

Zgodność z klasą środowiskową II (EN 50130-5)

DS9370 i DS9370-BEL

10,525 GHz

Zakres wysokości

zalecany 3 – 7,6 m

Lokalizacja

montaż bezpośrednio na suficie lub na standardowej ośmiokątnej skrzynce elektrycznej o średnicy 10,2 cm

Alarm

przekaźnik kontaktronowy C o obciążalności 3,0 W, obciążenie rezystancyjne 125 mA przy napięciu 28 VDC

Sabotaż

tamper na pokrywie i na suficie. Tamper normalnie zwarty (przy założonej pokrywie). Styki o obciążalności maks. 125 mA przy napięciu 28 VDC.

Pobór prądu

29 mA w trybie gotowości,
39 mA w trybie alarmu.

Napięcie

: 9 – 15 VDC