0 0

Brak produktów w koszyku.

Wróć do sklepu

Seria RXC-R charakteryzuje się wyjątkową, typową dla Optex konstrukcją obiektywu, która zapobiega niechcianym fałszywym alarmom spowodowanym przez zwierzęta domowe itp. Konwencjonalne czujki PIR zazwyczaj stosują uproszczone obszary detekcji. My natomiast oferujemy inne, wyjątkowe podejście do wykrywania włamań: nasza czujka dzieli obszar detekcji na wiele odrębnych stref. Wszystkie strefy wykorzystują logikę DSP w celu współpracy i osiągnięcia najwyższych i najdokładniejszych możliwych parametrów działania.

  • Zasięg detekcji 12m x 12m, kąt 85°
  • Wysokość montażu 1,5 – 2,4m
  • Ilość stref detekcji 78
  • Cicha praca przekaźnika

Działanie czujnika dualnego

Czujniki PIR inaczej nazywane czujkami podczerwieni są urządzeniami służącymi do wykrycia intruza przez system alarmowy. Analizują one otoczenie, wykrywając szybkie zmiany temperatury w wyznaczonych obszarach, które są interpretowane jako ruch. Czujniki PIR nie wysyłają żadnych sygnałów, a jedynie odbierają te wysyłane przez otoczenie, zatem są czujkami pasywnymi.

Czujniki mikrofalowe w przeciwieństwie do czujników PIR są czujnikami aktywnymi. Wysyłając promieniowanie elektromagnetyczne o określonej częstotliwości sprawdzają, czy w danym obszarze występuje ruch. Jeśli obiekty nie ruszają się, fale odbite od otoczenia wracają w nienaruszonym stanie. Jeśli zaś jakiś obiekt porusza się, fale zostaną zniekształcone, jest to interpretowane jako ruch.

Czujniki dualne to połączenie wykrycia PIR i elektromagnetycznego w jednym urządzeniu. W tym typie czujnika wyjście alarmowe aktywowane jest dopiero po jednoczesnym wykryciu ruchu przez obydwa elementy detekcji. Dzięki temu liczba fałszywych alarmów jest znacznie ograniczona, a słabe punkty obydwu systemów detekcji zostają wyeliminowane.

Czujniki PIR

Specyfikacja

Model

RXC-RDT-X5

Producent

Optex

Metoda detekcji

Pasywna podczerwień + mikrofala

Zasięg detekcji

12m x 12m, kąt 85°

Ilość stref detekcji

78 stref detekcji

Wysokość montażu

1,5 – 2,4m

Dioda sygnalizacyjna

Przełączane WŁ/WYŁ

Czas trwania alarmu

Ok. 2,5 s

Wyjście alarmowe

0.01 A max.

Styk sabotażowy

0.01 A max.

Czułość/zasięg

Przełączana LOW/MID/HI/SuperHI

Czas przygotowania do pracy

Ok. 60 s

Zasilanie

3 – 3.6 V

Pobór prądu

14 μA, 3 mA max.

Wymiary

97.2mm x 65.2mm x 78.5mm

Masa

Ok. 160g

Temperatura pracy

-10°C ÷ +45°C
(Wilgotność 95% maks.)

Odporność na zakłócenia

Brak alarmu 10V/m