0 0

Brak produktów w koszyku.

Wróć do sklepu

FMX-DT to wewnętrzna, dualna czujka ruchu PIR+MW o wysokiej skuteczności. Przeznaczona jest do wymagających zastosowań mieszkaniowych oraz komercyjnych. Czujkę wyposażono w przestrzenny układ optyczny Quad Zone Logic, w którym dzięki cyfrowemu rozpoznawaniu obiektów uzyskano tolerancję na małe zwierzęta. FMX-DT to model łączący dwie technologie PIR i MW. Połączenie to zmniejsza liczbę fałszywych alarmów.

  • Zasięg detekcji 15m x 15m, kąt 85°
  • Wysokość montażu 2,2 – 3,0m
  • Ilość stref detekcji 78
  • Cicha praca przekaźnika

Seria FMX posiada 78 gęsto rozmieszczonych pól pokrywających cały obszar detekcji. W każdym punkcie obszaru detekcji czujka wykorzystuje ponad 4 strefy (stąd określenie „czterostrefowa”), aby zweryfikować konieczność wygenerowania alarmu. Ponadto, zastosowany w czujkach FMX główny procesor CORE usprawnia działanie funkcji „Quad Zone Logic” poprzez cyfrową kwantyfikację energii podczerwieni. Zwiększa to poziom dokładności i przez to umożliwiając dokładniejsze odróżnianie ludzi od małych zwierząt.

Działanie czujnika dualnego

Czujniki PIR inaczej nazywane czujkami podczerwieni są urządzeniami służącymi do wykrycia intruza przez system alarmowy. Analizują one otoczenie, wykrywając szybkie zmiany temperatury w wyznaczonych obszarach, które są interpretowane jako ruch. Czujniki PIR nie wysyłają żadnych sygnałów, a jedynie odbierają te wysyłane przez otoczenie, zatem są czujkami pasywnymi.

Czujniki mikrofalowe w przeciwieństwie do czujników PIR są czujnikami aktywnymi. Wysyłając promieniowanie elektromagnetyczne o określonej częstotliwości sprawdzają, czy w danym obszarze występuje ruch. Jeśli obiekty nie ruszają się, fale odbite od otoczenia wracają w nienaruszonym stanie. Jeśli zaś jakiś obiekt porusza się, fale zostaną zniekształcone, jest to interpretowane jako ruch.

Czujniki dualne to połączenie wykrycia PIR i elektromagnetycznego w jednym urządzeniu. W tym typie czujnika wyjście alarmowe aktywowane jest dopiero po jednoczesnym wykryciu ruchu przez obydwa elementy detekcji. Dzięki temu liczba fałszywych alarmów jest znacznie ograniczona, a słabe punkty obydwu systemów detekcji zostają wyeliminowane.

Czujniki PIR

Specyfikacja

Model

FMX-DT-X5

Producent

Optex

Metoda detekcji

Pasywna podczerwień + microfala

Zasięg detekcji

15m x 15m, kąt 85°

Ilość stref detekcji

78 stref detekcji

Wysokość montażu

2,2 – 3,0m

Dioda sygnalizacyjna

Przełączane WŁ/WYŁ

Czas trwania alarmu

Ok. 2,5 s

Wyjście alarmowe

N.C., 28V DC, 0,2A maks

Styk sabotażowy

N.C., otwarty po zdjęciu pokrywy

Wyjście sabotażu

28V DC, 0,1A maks

Czułość/zasięg PIR

Przełączana LOW/MID/HI

Czułość/zasięg Mikrofala

Przełączana LONG/SHORT

Czas przygotowania do pracy

Ok. 60 s

Zasilanie

9,5 do 16V DC

Pobór prądu

12 mA (normal), 15 mA (max.) at 12 VDC

Wymiary

111,7mm x 61,4mm x 50,0mm

Masa

Ok. 120g

Temperatura pracy

-20°C ÷ +50°C
(Wilgotność 95% maks.)

Odporność na zakłócenia

Brak alarmu 10V/m