+48 32 346 30 06
0 0

Brak produktów w koszyku.

Wróć do sklepu

CDX-DAM jest wyposażona w gęstą sieć optyczną, tworzącą 82 odrębne strefy detekcji (podobnie jak w serii CDX-AM). Dzięki wydajnej cyfrowej logice czterostrefowej (Quad Zone Logic) obiekt musi przeciąć co najmniej 4 strefy, aby wygenerować alarm. To znacznie zwiększa dokładność i niezawodność detekcji. Czujka CDX-DAM jest wyposażona w opatentowany filtr światła białego (Double Conductive Shielding), blokujący zakłócenia światła widzialnego oraz o częstotliwości radiowej.

  • Zasięg detekcji 15m x 15m, kąt 85°
  • Wysokość montażu 1,8 – 2,4m
  • Ilość stref detekcji 82
  • Cicha praca przekaźnika

Działanie czujnika dualnego

Czujniki PIR inaczej nazywane czujkami podczerwieni są urządzeniami służącymi do wykrycia intruza przez system alarmowy. Analizują one otoczenie, wykrywając szybkie zmiany temperatury w wyznaczonych obszarach, które są interpretowane jako ruch. Czujniki PIR nie wysyłają żadnych sygnałów, a jedynie odbierają te wysyłane przez otoczenie, zatem są czujkami pasywnymi.

Czujniki mikrofalowe w przeciwieństwie do czujników PIR są czujnikami aktywnymi. Wysyłając promieniowanie elektromagnetyczne o określonej częstotliwości sprawdzają, czy w danym obszarze występuje ruch. Jeśli obiekty nie ruszają się, fale odbite od otoczenia wracają w nienaruszonym stanie. Jeśli zaś jakiś obiekt porusza się, fale zostaną zniekształcone, jest to interpretowane jako ruch.

Czujniki dualne to połączenie wykrycia PIR i elektromagnetycznego w jednym urządzeniu. W tym typie czujnika wyjście alarmowe aktywowane jest dopiero po jednoczesnym wykryciu ruchu przez obydwa elementy detekcji. Dzięki temu liczba fałszywych alarmów jest znacznie ograniczona, a słabe punkty obydwu systemów detekcji zostają wyeliminowane.

Czujniki PIR

Specyfikacja

Model

CDX-DAM-X5

Producent

Optex

Metoda detekcji

Pasywna podczerwień + mikrofala

Spełnione normy

EN50131-2-4 (stopień 3)

Technologia antymaskingu

Cyfrowo sterowana aktywna podczerwień

Zasięg detekcji

15m x 15m, kąt 85°

Ilość stref detekcji

82 stref detekcji

Wysokość montażu

1,8 – 2,4m

Wyjście alarmowe

N.C. 28V DC 0,2A maks.

Styk sabotażowy

N.C. otwarty po zdjęciu pokrywy lub oderwaniu od ściany 28V DC 0,1A maks.

Wyjście sabotażu

N.C. 28V DC 0,2A maks.

Zasilanie

9 – 18V DC

Pobór prądu

19mA (normalne) / 26mA (maks.) przy 12V DC

Wymiary

140 x 70 x 52,3mm

Masa

Ok. 180g

Temperatura pracy

-10°C ÷ +50°C
(Wilgotność 95% maks.)

Odporność na zakłócenia

Brak alarmu 10V/m