Roboty w logistyce
Roboty w logistyce zaczynają stawać się coraz bardziej popularne. Dzięki nim mamy możliwość automatyzacji procesu przepływu ładunków od strefy magazynowania po załadunek. Roboty dają nam możliwość szybszej i efektywniejszej pracy centrum logistycznego. Dzięki zastosowaniu robotów możemy obniżyć koszty działania oraz zoptymalizować procesy magazynowe. Zastosowanie robotów daje nam wiele wymiernych korzyści. Roboty umożliwiają nam transport ładunków po całej przestrzeni magazynowej pozwalając szybciej obsłużyć realizowane zlecenia.
Jak działa automatyzacja robotów?
Nad działaniem całego systemu pieczę trzyma system magazynowy. Jego zadaniem jest zarządzanie przestrzenią magazynową, ruchem robotów i wszystkimi procesami logistycznymi w magazynie. Operator wprowadza do systemu dane ładunku a system operacyjny magazynu zajmuje się jego zmagazynowaniem. Dzięki wprowadzeniu niezbędnych danych system optymalnie zarządza przestrzenią i transportem tak by każdy dostarczony towar do centrum logistycznego był zmagazynowany i w odpowiednim terminie gotowy do wysyłki. Oprogramowanie wysyła informację do poszczególnych robotów, gdzie i kiedy mają podjąć konkretny ładunek i gdzie mają go przetransportować. Operator na bieżąco może śledzić przepływ towarów i ich miejsce magazynowania.
Pierwszą z nich są roboty obsługujące strefę magazynowania. Mogą to być urządzenia obsługujące wysokie składy czy pola magazynowania na poziomie magazynu. Te roboty mają za zadanie umieścić lub zdjąć z pola magazynowego przechowywany towar i przygotować do transportu po centrum logistycznym. Dzięki odpowiedniemu doborowi rozwiązania możemy zaoszczędzić miejsce wyznaczone na klasyczne wózki widłowe i przeznaczyć je na powierzchnię magazynową.
Kolejną grupą są roboty transportujące. Ich zadaniem jest przewiezienie towaru z i do stref magazynowania do i z stref kompletacji lub załadunku. Tu mamy również kilka rozwiązań. Takie urządzenia mogą przewozić klasyczne palety, kosze, pudełka lub inne opakowania wykorzystywane w magazynie.
Ostania grupa to roboty obsługujące linie transportowe lub systemy kompletacji. Ich zadaniem jest przenoszenie towaru z linii lub miejsc kompletacji do podstawionych prze roboty transportujące elementów jak kosze czy palety. Tak przygotowane towary przejmowane są przez roboty transportujące.
To system zarządzający ruchem w całym magazynie. Daje nam możliwość zarządzania przepływem towarów i nadzorem nad logistyką całego obiektu.
Podsumowanie
Kontrola dostępu jest ważnym elementy w sektorze edukacji, głównie w szkołach czy uczelniach, zwłaszcza w miejscach, gdzie potrzebna jest ochrona przed nieautoryzowanym dostępem. Dzięki nowoczesnym technologiom możemy lepiej chronić bezpieczeństwo uczniów, nauczycieli oraz innych pracowników. Zapewnić poufność ich danych oraz zagwarantować sprawne funkcjonowanie całej placówki.