Wczytuję dane...HIKVISION to wiodący, światowy dostawca produktów i rozwiązań monitoringu wizyjnego. W rankingu Security’50 znajduje się w pierwszej trójce liderów działających w branży zabezpieczeń.

Firma powstała w 2001 roku i bardzo szybko przekształciła się w globalne przedsiębiorstwo. W chwili obecnej zatrudnia ok. 12 000 pracowników - w tym ponad 4000 inżynierów R&D. Główna siedziba firmy znajduje się w Hangzhou w Chinach, a oddziały zlokalizowane są m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Holandii, Włoszech, Wielkiej Brytanii, Singapurze, Australii, Brazylii, RPA, Dubaju, a od czerwca 2014 roku również w Polsce.

Kompleksowość oferty, zintegrowane rozwiązania oraz ciągły, dynamiczny rozwój w obszarze R&D powodują, że firma Hikvision jest obecnie najszybciej rozwijającym się producentem w branży zabezpieczeń. W 2014 roku odnotowany został wzrost przychodu o ponad 60% w stosunku do roku poprzedniego, a obrót firmy wyniósł 2 820 000 000 USD.

W ofercie Hikvision znajdują się rejestratory analogowe, hybrydowe, NVR, HD-TVI, serwery wideo oraz szeroka gama kamer stacjonarnych i obrotowych. Produkty sprzedawane są w ponad 100 krajach i zostały wykorzystane do zabezpieczenia różnego rodzaju obiektów na całym świecie.