Monitoring wizyjny

Monitoring wizyjny

    Głównym zadaniem monitoringu wizyjnego (systemu telewizji przemysłowej CCTV) jest dozorowanie domów prywatnych, firm, sklepów, szkół, hal produkcyjnych lub instytucji publicznych. Montaż tego typu systemu przynosi wiele korzyści i znacznie podnosi poczucie bezpieczeństwa właściciela.
    Monitoring wizyjny domu pozwala na bieżąco kontrolować otoczenie budynku, za pośrednictwem komputera, tableta lub smartfona. Co więcej, stanowi idealne uzupełnienie systemu alarmowego, a w przypadku ewentualnego włamania jest cennym dowodem, pomocnym w schwytaniu przestępcy. Rozsądną inwestycją jest również instalacja monitoringu wizyjnego w miejscu pracy. Daje możliwość dozorowania mienia  firmy, poprzez kontrolowanie zarówno otoczenia budynku, jak i jego wnętrza, w tym pracowników. Monitoring zabezpiecza przed kradzieżą, włamaniem oraz oszustwami.
Jak działa monitoring wizyjny?
    Odpowiednio dobrane i rozmieszczone kamery przesyłają obraz do rejestratora, który zapisuje nagranie na dysku twardym. W zależności od potrzeb użytkownika można odtwarzać nagrany materiał w dowolnym momencie lub śledzić obraz z kamer na bieżąco, za pomocą komputera lub smartfona.
Z jakich elementów powinien składać się system monitoringu wizyjnego?
    W ofercie firmy Promitel znajdują się urządzenia działające w technologii Turbo HD (więcej o Turbo HD http://promitel.pl/_blog/9-Turbo_HD_-_system_analogowy_w_jakosci_Full_HD_.html) oraz w technologii IP. Dobór akcesoriów zależy od wybranej technologii, jednak podstawowe elementy są niezmienne, są to:


rejestrator- to urządzenie rejestrujące oraz archiwizujące dany materiał. Posiada dysk, w zależności od przewidywanej ilości kamer, w ofercie znajdują się rejestratory sieciowe i rejestratory Turbo HD: -4, -8, -16, -32 kanałowe.


Kamery- przekazują obraz do rejestratora. Dostępne są kamery wewnętrzne i zewnętrzne, w obudowie: kopułkowej, tulejowej, kamery obrotowe oraz kompaktowe.


Obiektywy- to części kamer odpowiedzialne za ostrość oraz kąt widzenia. Większość oferowanych kamer posiada wbudowany obiektyw, jednak w bardziej wymagających systemach, instalowanych w nietypowych miejscach stosowane są kamery kompaktowe, które pozwalają na montaż dowolnego obiektywu.


Monitor- służy do oglądania obrazu z kamer


Pozostałe elementy- przewody, switche, transformatory, sterowniki, obudowy, uchwyty, zabezpieczenia, szafy Rack.