Wczytuję dane...
HD-CVI

Technologia HDCVI (High Definition Composite Video Interface) to najnowszy standard przesyłu obrazu w monitoringu przemysłowym stworzony przez Dahua Technology, która zaczyna rewolucjonizować rynek zabezpieczeń. System analogowy, który uzyskuje obraz w jakości full hd, a następnie przesyła go na odległość 500m- tak w krótkich słowach można opisać istotę HDCVI. Za geniuszem tego rozwiązania przemawiają parametry- przyjrzyjmy się zatem bliżej.


Co to jest HDCVI?
Systemy analogowe oparte na kablu koncentrycznym wciąż są najpopularniejszym rozwiązaniem na rynku zabezpieczeń- według danych szacunkowych na całym świecie pracuje około 400 milionów kamer analogowych. W ostatnim czasie obserwujemy rosnące zapotrzebowanie na  jakość HD, z drugiej strony jednak, zmiana okablowania może znacznie zawyżyć koszty inwestycji. HDCVI jest znakomitym rozwiązaniem dla chcących osiągnąć jakość HD, bez ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z modernizacją instalacji.
Ta przełomowa technologia wykorzystuje funkcję automatycznej kompensacji sygnału ASC (Auto Signal Compensation), która z założenia zapobiega zniekształcaniu sygnału o niskim poziomie podczas transmisji na długich odcinkach. Co więcej, HDCVI stosuje maksymalną eliminację strat w przesyłanym sygnale, przy jednoczesnym zachowaniu najwyższej jakości obrazu- co istotne- bez zastosowania kompresji.Dahua, w standardzie HDCVI, oferuje zarówno kamery jak i rejestratory. Rozwiązanie HDCVI to system pracujący w topologii gwiazdy- rejestrator pełni funkcję swoistego węzła transmisyjnego. Kabel koncentryczny, za pomocą którego połączone są urządzenia, oferowany jest w dwóch parametrach: 75-3 i 75-5 (75-3 i 75-5 zalecany do transmisji do 500 m, natomiast 75-5 i więcej służy do transmisji powyżej 500m).
Co ważne, technologia HDCVI zakłada transmisję trzech sygnałów w jednym kablu: video, audio i sygnału sterującego. Aby realizować transmisję wielu sygnałów w jednym przewodzie, sygnały dźwięku i sterowania są umieszczone w tzw. strefie wygaszania, co przyczynia się do poprawy synchronizacji z sygnałem video, a co za tym idzie zapobiega zakłóceniom.
Dzięki dwukierunkowym kanałom transmisji sygnałów sterujących, możliwa jest realizacja najważniejszych funkcji, a mianowicie; regulacja ostrości, kontrola PTZ, alarm w czasie rzeczywistym itp.


Technologia HDCVI obsługuje dwa formaty video wysokiej rozdzielczości:
1280H-  to 1280x720 efektywnej rozdzielczości
1920H- to 1920x1080 efektywnej rozdzielczości
Zalety HDCVI

  • Wysoka jakość obrazu bez wykorzystania kompresji; wierne odwzorowanie kolorów
  • Transmisja na odległość 500m
  • Niskie koszty- możliwość wykorzystania istniejącego okablowania
  • Łatwość instalacji- technologia HDCVI opiera się na tradycyjnym modelu systemów analogowych. Instalatorzy przy budowie systemu HDCVI mogą korzystać z dotychczasowej wiedzy oraz zdobytych doświadczeń.
  • Niezawodna i stabilna transmisja oparta na zasadzie P2P (punkt do punktu), bez opóźnień i zniekształceń obrazu, które mogą zdarzyć się w przypadku urządzeń IP wykorzystujących sieć Ethernet
  • Intuicyjny i przejrzysty interfejs


Technologia HDCVI to rezultat pracy wielu specjalistów wsłuchujących się w potrzeby klientów. To produkt łączący najważniejsze zalety urządzeń analogowych i systemów IP. Doskonała jakość obrazu, szybka i daleka transmisja oraz niski koszt to argumenty, które z pewnością przekonają nawet najbardziej wymagających użytkowników. Dahua jako największy producent na rynku zabezpieczeń wprowadza rozwiązanie, które bez wątpienia przyczyni się do popularyzacji systemów w jakości HD- tak bardzo pożądanych przez klientów końcowych.