Nowa wersja oprogramowania NVR z funkcją odczytu paragonu fiskalnego POS.

Jak minimalizować straty w biznesie? - wystarczy zaktualizować oprogramowanie w swoim rejestratorze Hikvision. Brzmi jak żart, ale to rzeczywistość. Znany producent po raz kolejny udowadnia, że potrzeby rynku są największą inspiracją w udoskonalaniu systemów security. Właśnie pojawiła się nowa wersja oprogramowania do rejestratorów IP pierwszej serii, z funkcją odczytu paragonów fiskalnych.
    Jak to działa? Rejestrator nanosi na obraz z kamery zawartość paragonu. Urządzenie nie tylko nagrywa każdą transakcję, ale również jest w stanie odczytać ciąg znaków, np. numer paragonu, opis przedmiotu transakcji, jego cenę oraz ilość. To rewelacyjne rozwiązanie dla wszelkiego typu punktów usługowych, jak restauracje, kawiarnie, salony kosmetyczne czy sklepy. Administrator takiego systemu ma pełną kontrolę nad każdą transakcją; może wyszukiwać i odtwarzać historię transakcji, a także eksportować dane POS w formacie tekstowym za pomocą aplikacji iVMS-4200 lub iVMS-5200. To solidne wsparcie przy minimalizacji strat w sklepie oraz pomoc w wyjaśnieniu sporów transakcyjnych z klientami.

Funkcjonalność POS testuje już McDonald's, który zdecydował się wymienić dotychczasowe systemy analogowe. Światowy potentat w branży barów szybkiej obsługi obsługuje niemal 70mln klientów na dobę przez sieć ponad 35000 restauracji, liczba przeprowadzonych transakcji jest zdumiewająca. System Hikvision, z pewnością w znaczny sposób poprawi jakość funkcjonowania restauracji.

Poniżej znajduje się kilka informacji technicznych dotyczących uruchomienia i działania nowej funkcjonalności.

- Obsługiwane protokoły: protokół uniwersalny, EPSON, AVE, NUCLEUS (z tym, że przełączenie na protokół NUCLEUS wymaga restartu urządzenia).
- Sześć dróg uzyskania dostępu do POS:
    - RS-232 (Wskazówki: protokół NUCLEUS obsługuje tylko tryb RS-232,     jeśli użytkownik korzysta z trybu RS-232, powinien w ustawieniach RS-    232, w zakładce Usage (stan) zastosować opcję Transparent Channel     (niewidoczny).
    - USB→RS-232
    - TCP-Connection
    - UDP- Connection
    - Multicast
    - Sniff
- Obsługa 18 formatów kodowania znaków
- Możliwość wyboru trybu nakładki (przewijanie lub strona)
- Opcja formatowania czcionki, możliwość zmiany wielkości lub jej koloru
- Dostosowanie opcji czasu do funkcji POS:
    Wyświetlanie informacji o zdarzeniu fiskalnym od 5 do 3600 sekund od     momentu zrzutu.
Łatwe ustawienie newralgicznej pozycji, poprzez przeciąganie prostokątnej ramki.

Wielkość zrzutki: 8 linijek tekstu po 44 bajty każda
Przeszukiwanie nagranego materiału:
    a). użytkownik może zdefiniować typ zdarzenia jako POS
    b). użytkownik może przeszukiwać nagrany materiał za pomocą trzech     słów-kluczy
    c). użytkownik może eksportować utrwalony materiał w formacie     tekstowym, za pomocą oprogramowania iVMS-4200 lub iVMS-5200
Informacja o zdarzeniu fiskalnym może być dodatkowo powiązana na przykład z głośnym ostrzeżeniem, wiadomością e-mail lub wyzwoleniem alarmu.
Co do zasady, połowa kanałów w rejestratorze NVR obsługuje funkcję POS (np. DS-7732NI-I4 obsługuje 16 kanałów POS).
Istnieje możliwość ukrycia wybranych informacji z paragonu, np. numeru karty kredytowej