Flota samochodowa pod okiem kamery


Telewizja przemysłowa, dotychczas stosowana w domach, firmach czy instytucjach, zaczyna podbijać rynek transportowy. Biorąc pod uwagę świetne parametry urządzeń i ich stosunkowo niewysoką cenę, można stwierdzić, że systemy mobilne już niebawem staną się nieodłączną częścią oferty CCTV. Świadczy o tym również stale rosnące zainteresowanie tego typu rozwiązaniami.

Jak zainstalować system mobilny?
System mobilny działa na tej samej zasadzie co system IP. Potrzebujemy zatem rejestratora oraz kamer. W ofercie naszej firmy można znaleźć kilka typów urządzeń mobilnych: rejestratory: z modułem WI-FI lub modułem 3G, kamery: różniące się rozdzielczością, typem obudowy, obiektywem czy funkcjami. Urządzenia są zasilane przez akumulator lub baterię. Aby właściwie zarządzać systemem potrzebujemy oprogramowania iVMS5200 do obsługi mobilnych urządzeń Hikvision.Co można zyskać instalując system mobilny?

Krótko mówiąc- system mobilny daje nam pełną kontrolę nad tym co dzieje się zarówno wewnątrz jak i na zewnątrz pojazdu. Konkrety?
1. Nagranie sytuacji na drodze:
Tego typu nagranie bardzo często służy jako dowód w przypadku kolizji drogowej, może być również wykorzystane przy składaniu wyjaśnień w razie kontroli policyjnej. Bezsprzecznie, powoduje to większy komfort psychiczny kierowcy który przestrzega zasad bezpieczeństwa na drodze. Jest również drugi aspekt, a mianowicie, świadomość ciągłej kontroli sprawia, że lekkomyślny kierowca czuje pewne ograniczenie, dzięki czemu jedzie przepisowo i bezpiecznie.2. Rejestracja wydarzeń wewnątrz pojazdu

Nagranie pasażerów przez kamerę mobilną wewnątrz autobusu, tramwaju czy pociągu jest tak samo pożądane jak nagranie zachowań przechodniów w każdym miejscu publicznym. Pozwala ująć wandali, złodziei czy bandytów, a ponadto ma działanie prewencyjne.


3. Dokładna lokalizacja przemieszczającego się pojazdu
Dzięki wbudowanemu modułowi GPS, administrator systemu (właściciel firmy transportowej czy osoba odpowiedzialna za kontrolę floty) w prosty i szybki sposób może zlokalizować gdzie w danej chwili znajduje się samochód, tramwaj czy autobus. To doskonałe narzędzie pozwala na bardzo precyzyjne ustalenie godziny przyjazdu środka komunikacji czy terminu dostarczenia przesyłki. Rejestrator informuje o dokładnej pozycji i prędkości pojazdu, a odczytane dane wyświetla na mapie Google.4. Detekcja zachowań pojazdu (skręt, hamowanie czy zawracanie)
To funkcja umożliwiająca śledzenie nagłych zachowań pojazdu, takich jak skręcanie, hamowanie czy zawracanie. Pozwala to uzyskać wiedzę na temat ewentualnych problemów kierowcy, usterek, kłopotów na drodze czy uprowadzenia pojazdu.

5. Zabezpieczenie pojazdu przed kradzieżą
Zainstalowana na zewnątrz pojazdu kamera mobilna rejestruje również wszelkie próby kradzieży czy wandalizmu. Dzięki zaawansowanym funkcjom analityki obrazu, takim jak przekroczenie linii czy wykrycie intruza, system informuje o podejrzanych zachowaniach osób znajdujących się w pobliżu.

Gdzie zastosować system mobilny?

System mobilny można zastosować w każdym samochodzie, jednak najczęściej instalowany jest w pojazdach, należących do:
Firm transportowych, spedycyjnych; w pojazdach przewożących towar
Firm przewozowych, zarówno prywatnych jak i transport publiczny, na trasach lokalnych i na długich dystansach; w autobusach, tramwajach, busach.
Linii kolejowych; w pociągach
Korporacji taksówkowych
Firm zajmujących się wynajmem samochodów
Firm posiadających flotę samochodową

Co wybrać?

Obecnie na rynku telewizji przemysłowej znajduje się kilka typów urządzeń przeznaczonych do pracy w systemach mobilnych. W praktyce, system mobilny działa tak jak system IP i tak też wygląda jego schemat- potrzeba zbliżonych elementów.
Nasza firma oferuje wszystkie niezbędne urządzenia do zbudowania systemu mobilnego. Prudukty marki Hikvision są godne polecenia, a nasi specjaliści chętnie odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania i pomogą przy doborze sprzętu. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.